Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Rozpoczęcie budowy


Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Obiecane łazienki

Wc (w projekcie spiżarnia 1,9 m)

post-21489-0-47349500-1482437463_thumb.jpg

 

Prysznic(w projekcie wc 2,1 m)

post-21489-0-76626000-1482437457_thumb.jpg

 

Duża łazienka ( w miejscu pokoku 13,2 m). Zdjęcia w panoramie, widać niedoskonałości fotki

post-21489-0-62455000-1482438410_thumb.jpg

post-21489-0-52712400-1482437384_thumb.jpg

post-21489-0-48422900-1482437361_thumb.jpg

 

Garderoba (w miejscu łazienkii 5,7 m)

post-21489-0-26483000-1482437835_thumb.jpg

 

Myślę, że sypialnie są zbędne. Pomieszczenia techniczne i garaż jeszcze nie są na 100%. 

Milutko się mieszka. Czekam na opinie. Na sugestie za PÓŹNO.  :D  :D. Wesołych Świąt!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy panie Januszu :)

bardzo efektowna lazienka :) bardzo prosze o informacje czy kobieta na scianie to forma fototapety ? gdzie mozna taka nabyc? Bardzo zaciekawily mnie umywalki , bo odnosze wrazenie ze sa one wykonane z tz. dolomitu. Zastanawiamy się wlasnie nad zakupem takich , ale niestety zdania sa podzielone czytając opinie  :( , ze sa kruche , ciężkie w czyszczeniu bo nie można uzywac zwykłych srodkow wybielających czy czyszczących, ze latwo o zaplamienie ich  i ze z czasem zolkna :) Bardzo proszę napisac jak się Panstwu z nimi zyje :)

 

 

pozdrawiamy cieplo i Życzymy Zdrowych Wesołych Świąt

Adriana i Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Dzięki za opinię. Tak, ta laska to fototapeta. Produkcja dekorian.pl. Akurat ta mała kosztowała około 600 zł. Proszę się nie przerażać, To jest nadruk na winylu. Droga, ale solidna. W necie można to kupic za 50 zł, ale... Można też coś takiego zlecić wydrukowane na szkle, efekt jeszcze lepszy, ale za późne złapałem temat. Nadruk na szkle może Pani zobaczyć w kuchni nad okapem.

Umywalka została zrobiona na zamówienie w firmie luxum.pl. Materiał to Corian, Staron. Tak napisali. Umywali są świetne. Ten materiał można spotkać w galeriach handlowych w toaletach. Dlatego są niezniszczalne. Ale też drogie...niestety. Myśmy wzięli biel satynową to nie widać zbyt dużo plam. Plus jest taki, że zrobią na wymiar. O ile pamiętam koszt to około 2500 za 1 mb takiej umywalki. Jeżeli się zamówi 1 m, to wcale tak dużo nie wychodzi. A efekt i wygoda....

Pozdrawiam, Wesołych Świąt!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek i Ewelina

Witam

Podzielimy się informacja o naszych zmianach, które zostały dokonane w projekcie hiacynt III. Jesteśmy na etapie stropu, który został zmieniony na terive. Dokonaliśmy adaptacji poddasza poprzez obniżenie sufitu oraz zmian w układzie więźby, kąt dachu zmieniono na 30 stopni. Metraż uzytkowy poddasza to prawie 50 metrów . Równie interesująca sprawa jest to, że zlikwidowalismy większość słupów, które zostały zaprojektowane pierwotnie w projekcie. Z kilkunastu słupów zostało zastosowanych wylacznie cztery, które podtrzymują ciężar dachu w jadalni. W miejscach newralgicznych zastosowano podciagi w stronie. Lane schody umiejscowilismy w miejscu toalety tuż przy wejściu do domu. Tym sposobem nie zajmują dużo miejsca zarówno na parterze jak i na poddaszu. Oczywiście główna łazienka na parterze została przeniesiona w miejsce jednego z pokoji. Poprzez zlikwidowanie pierwotnie zaprojektowanej łazienki powiększylismy pokój i doprojektowalismy garderobę. Jak już wcześniej zostało napisane pragnę zauważyć, że przy wyborze Wykonawcy bardzo ważna sprawa jest doświadczenie ekipy w budowie takich budynków tj. Na tyle kompetentnych wykonawców, którzy potrafią w miarę postępu prac dokonać wlasciwej interpretacji dokumentacji jak i jej ewentualnych korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw wyglądu dachu po zmianie kąta nachylenia. Tak duża zmiana zwęża szerokość okapu nad tarasami. Wbrew pozorom, architektura domu zmieni się bardzo. Nam zależało na bryle przysadzonej do ziemi. Gdyby nie wymóg planu zagospodarowania, mielibyśmy dach płaski. Ale życzymy domu marzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek i Ewelina

Też jesteśmy ciekawi :-) napewno wrzucimy zdjęcia. Niestety plan zagospodarowania jest na naszym terenie bardzo wymagający,ale poddasze użytkowe też się przyda a dachówka będzie płaska braas turmalina :-) Dziś zalaliśmy strop :-) dach będzie położony do końca stycznia.Panie Januszu piękne wnętrza i rewelacyjne tempo prac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Faktycznie wyglądało to jak wyścig szczurów. U nas też pan nakazuje poddasze użytkowe, ale my wyrysowaliśmy tylko pokój i w nosie. Trzeba by obowiązkowo zmieniać kąt nachylenia. Mamy pokój na rysunku a nie robimy. Co do dachówki prosze się dowiedzieć coś o nich, bo np. roben płaski jest do dupy. Same reklamacje. O braas nie słyszałem. Za dwa miesiące będę kładł albo koramic orea 9 lub blacha ruukii classic premium. Fakt  że blach droga i źle się kładzie to drogo kasują wykonawcy. Ale jest piękna. Poniżej link do obrazów. Wszystkim sympatykom i budującym Hiacynta życzę bezstresowych budów i szczęśliwego Nowego Roku.

https://www.google.pl/search?q=ruukki+classic+premium+pural+mat&rlz=1C1GKLB_enPL625PL630&espv=2&biw=1366&bih=648&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjWyaSRvp7RAhVHuhoKHf0NAicQsAQIGQ&dpr=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Gość Michał ŻARÓW Dolnośląskie

Witam Panie Januszu,

jestem na etapie blisko zalewania stropu na budynku.

Tak tak zalewanego bo zmieniłem strop z drewnianego na Terive,

Pytanie do Pana, jak Pan "zbudował" część gdzie ściany stanowią słupy i okna - kuchnia/jadalnia.

 

Zelewał Pan najpierw słupy a potem reszta czy zalewał Pan stropy razem z wieńcem.

Z tego co pamiętam ma Pan strop drewniany więc trochę inna technologia...

Ale może coś mi przyjdzie do głowy na podstawie Pana doświadczeń.

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał Żarów Dolnośląskie

Witam wszystkich budnowniczych swoich Hiacyntów :)

 

Na jakim etapie jesteście?

Co u Was zostało pozmieniane vs oryginalny projekt?

 

Ja mogę powiedzieć, że dokładam pokój na piętrze a schody będą wychodzić z salonu :)

Łazienka natomiast będzie w miejsce pokoju graniczącego z pomieszczeniem gospodarczym no i będzie GARDEROBA w miejsce "starej łzazienki".

aaaa zapomniałem - w miejscu WC i Spiżarni powstanie mała łazieneczka zwana w rodzinie tzw "męską" - grafitowe płytki będą i..... pisuar hahahahaaha

 

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paolcia

My jesteśmy na etapie więźby dachowej. Zmiany są malutkie...przecięcie domu w miejscu sypialni oraz garażu i rozsunięcie o 1m, strop  monolityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulina

Witam, chciałabym się dowiedzieć ile Państwa wyniósł stan zero ? Wiem, że ceny będą różne, ale chciałabym tak miej wej wiedzieć. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr

Witam Panstwa,

Chciałbym zapytac jaka jest rzeczywista szerokość i długośc garażu dwustanowiskowego.Dostałem rysunki ale cięzko jest się doczytać.

Dziiekuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paolcia

Witam, chciałabym się dowiedzieć ile Państwa wyniósł stan zero ? Wiem, że ceny będą różne, ale chciałabym tak miej wej wiedzieć. Z góry dziękuj

 

do stropu + drzewo na więźbę dachowa 100tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paolcia

Witam Panie Januszu,

jestem na etapie blisko zalewania stropu na budynku.

Tak tak zalewanego bo zmieniłem strop z drewnianego na Terive,

Pytanie do Pana, jak Pan "zbudował" część gdzie ściany stanowią słupy i okna - kuchnia/jadalnia.

 

Zelewał Pan najpierw słupy a potem reszta czy zalewał Pan stropy razem z wieńcem.

Z tego co pamiętam ma Pan strop drewniany więc trochę inna technologia...

Ale może coś mi przyjdzie do głowy na podstawie Pana doświadczeń.

pozdrawiam

Michał

u nas strop monolityczny, pierwsze zalewne były słupy, a później reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Panie Januszu,

jestem na etapie blisko zalewania stropu na budynku.

Tak tak zalewanego bo zmieniłem strop z drewnianego na Terive,

Pytanie do Pana, jak Pan "zbudował" część gdzie ściany stanowią słupy i okna - kuchnia/jadalnia.

 

Zelewał Pan najpierw słupy a potem reszta czy zalewał Pan stropy razem z wieńcem.

Z tego co pamiętam ma Pan strop drewniany więc trochę inna technologia...

Ale może coś mi przyjdzie do głowy na podstawie Pana doświadczeń.

pozdrawiam

Michał

Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale rzadko już zaglądam na forum. Pewnie już za późno ale słupy były lane najpierw a później wieńce i nadproża. Tak dla informacji, Ci którzy nie leją stropów, niech sobie dołożą grubsze pręty na nadciągi na tarasie za salonem, bo w salonie nadciągi są krótsze a mają pręty grubsze , co jest nielogiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...