Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Alex(Świetokrzyskie)


Szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, że się podoba.

Minie szybko, jeszcze nas dogonicie ;) .

Zima za pasem a my dopiero mamy strop  :( Jakbyśmy mieli stan surowy otwarty to w zimie moglibysmy robic wewnątrz budynku instalacje itp. a tak to czekamy do wiosny oby szybko nadeszła  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: a wy wklejajcie zdjecia popatrze sobie narazie na wasz domek :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Chałupa ocieplona, na tylnej ścianie próba koloru elewacji, i tak powoli kończymy prace na ten rok, może jeszcze schody wejściowe.

Witam,mam pytanko. Czy pomniejszał Pan narożne okno w pokoju na parterze? Na zdjęciach wygląda na mniejsze niż w projekcie . A jak tak to jakie ma wymiary?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie odnośnie okna narożnego na parterze. Wydaje się mniejsze niż w oryginalnym projekcie ,zmniejszał Pan okno(jeżeli tak to był ku temu powód czy to tylko estetyka) czy może to tylko zdjęcie nie oddaje realu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć o koszt trapezowych okien. jesteśmy zainteresowani tym projektem tylko chcemy zamienic trapezy na prostokąty po na pewno jest różnica w cenie, tylko mniej wiecej jaka? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Czy może Pan przesłać informację, w jaki sposób jest przewidziane odwodnienie stropodachu nad częścią garażu ? 

Jak przewidujecie odwodnienie, żeby nie było zacieków na elewacji i efektu " basen " po dużych opadach deszczu.

 

Pozdrawiam Kamil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie odnośnie okna narożnego na parterze. Wydaje się mniejsze niż w oryginalnym projekcie ,zmniejszał Pan okno(jeżeli tak to był ku temu powód czy to tylko estetyka) czy może to tylko zdjęcie nie oddaje realu? Pozdrawiam

Witam, to okno faktycznie ma zwężoną jedną część, wydaje mi się że, tak wygląda ciekawiej, coś też pamiętam że, gdyby zostało jak w projekcie to byłoby tylko uchylne, a tak jest otwieralne+uchylne, ale może się mylę, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć o koszt trapezowych okien. jesteśmy zainteresowani tym projektem tylko chcemy zamienic trapezy na prostokąty po na pewno jest różnica w cenie, tylko mniej wiecej jaka? pozdrawiam

Witam, myślę że, nie ma sensu bym podawał cenę tych okien, wątpię aby Pani wybrała identyczne okna; od tego samego producenta, te same okucia, ilość komór, kolor itd. a to zmienia cenę.

Różnicy w cenie moich okien do prostokątnych też nie znam, nigdy mnie to nie interesowało, co jak co ale tych skosów nigdy bym nie zmienił, to cały urok tego projektu. Jednak jeśli Pani che to zrobić to proponuję udać się do wybranego producenta i poprosić o wycenę skosów i zwykłych okien, na pewno nie odmówią.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Czy może Pan przesłać informację, w jaki sposób jest przewidziane odwodnienie stropodachu nad częścią garażu ? 

Jak przewidujecie odwodnienie, żeby nie było zacieków na elewacji i efektu " basen " po dużych opadach deszczu.

 

Pozdrawiam Kamil. 

Ups...moja wiedza jest zerowa na ten temat, ale jak będzie coś wiadomo dodam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć o koszt trapezowych okien. jesteśmy zainteresowani tym projektem tylko chcemy zamienic trapezy na prostokąty po na pewno jest różnica w cenie, tylko mniej wiecej jaka? pozdrawiam

Witam serdecznie, 

nie mam porównania co do kosztów okien prostokątnych, ale trapezowe wycenili nam na :

okno w salonie 2 szt. x 720 zł brutto,

okna sypialnie z przodu brutto za dwa okna 5800 zł ,

sypialnia z tyłu 2.100 zł ,

wszystkie okna na całą budowę to ok. 23 tyś zł 

producent okien Drutex, okna trzyszybowe, 

 

Jeśli chodzi o zmianę kształtu okien, to w tym momencie też bym się nad tym zastanowiła, najpierw wybudowaliśmy, a teraz kombinuje, jak powieszę zasłony lub czym będę zasłaniać :), niestety na okna trapezowe nie można założyć rolet zewnętrznych, fasadowych itd. wyceniałam u kilku producentów i każdy odmówił, choć w google znalazłam zdjęcia okien trapezowych z roletami, tylko nie mam pojęcia jaka firma je wykonała i jaki to był koszt, za pewne nie mały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz

Ups...moja wiedza jest zerowa na ten temat, ale jak będzie coś wiadomo dodam zdjęcia.

Mam dopiero w planach budowe Alexa i nie mam wszystkich rysunków ale z tego co mam i ze zdjęć to nie ma tam attyki więc basenu nie będzie.

Co do reszty to rozwiązań moim zdaniem jest kilka i pewnie każdy zaproponowany przez dekarza będzie dobry.

O czym moim zdaniem należy pamiętać to o wykonaniu paroizolacji pod ociepleniem - niby powierzchnia tego dachu płaskiego nie jest duża ale zawsze może wystąpić skroplenie pary wodnej na styku powierzchni cieplej i zimnej, która potem przejedzie przez strop w postaci pięknych zaciekow. Nie jest to dach wentylowany (a przynajmniej tak nie wyglada) więc wilgoć nie ma gdzie uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś realizuje Alexa z paleniskiem/kominkiem na tarasie zewnętrznym?? I mógłby się podzielić doświadczeniem i dokumentacją fotograficzną.

My realizujemy Alexa z kominkiem zewnętrznym, ale będzie gotowy dopiero koło września, więc ze zdjęciami będzie trzeba poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Grzegorz

Witam,

Buduję ALEXa w pomorskim. Jestem teraz na etapie murowana ścian parteru i pojawia się pytanie odnośnie nadproza nad dużym oknem w salonie. Wg projektu nadproze jest wylane tylko nad trójkątnym oknem. U Pana widzę również pomiędzy HS a trójkątem... Czy warto robić to nadproze? Czym Pan się kierował?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Buduję ALEXa w pomorskim. Jestem teraz na etapie murowana ścian parteru i pojawia się pytanie odnośnie nadproza nad dużym oknem w salonie. Wg projektu nadproze jest wylane tylko nad trójkątnym oknem. U Pana widzę również pomiędzy HS a trójkątem... Czy warto robić to nadproze? Czym Pan się kierował?

Pozdrawiam

Witam

My też wylaliśmy w naszym Alexie nadproże w salonie za radą Pana od okien. Wyszło na to że możemy mieć belkę betonową lub kawał plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Nasza budowa jest w lubelskim po zmianach tzn adaptacja garażu i zmiana okna narożnego wygląda tak :D

 

Witam

Nasza budowa jest w lubelskim po zmianach tzn adaptacja garażu i zmiana okna narożnego wygląda tak :D

 

Witam

Nasza budowa jest w lubelskim po zmianach tzn adaptacja garażu i zmiana okna narożnego wygląda tak :D

Dzień dobry, prosiłabym Panią o kontakt na maila k.paulina.91@gmail.com ponieważ mam kilka pytań :)

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stan surowy zamknięty.

 

 

Witam,wraz z mężem planujemy budowę Alexa. Jesteśmy z Pana okolic, stąd moje pytanie czy jest możliwość zobaczenia domu?od ostatniego wpisu minęło dużo czasu ale mam nadzieję że uda mi się otrzymać od Pana odpowiedź ☺️Bardzo mi zależy. Pozdrawiam Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...