Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Nadia niedaleko Wrocławia


TomekS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Cieszę się że powstaje nowa Nadia.Będę śledzić poczynania na budowie. Na jaki koszt jesteście Państwo nastawieni za ssz ? Tak orientacyjnie pytam .Życzę owocnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wykonana ściana kolankowa z wieńcem. Zostało już zamówione drzewo na dach. Dachówka będzie ceramiczna - najprostsza.

Uzgodniliśmy również szczegóły odnośnie ogrzewania - dom będzie ogrzewany powietrzem z systemu nadmuchowego. Źródłem energii będzie gaz ziemny, w perspektywie będzie możliwość instalacji pompy ciepła powietrze - powietrze. W związku z tym mała ciekawostka - można było zrezygnować z budowy kominów, zamiast tego zainstalujemy rury wentylacyjne w kotłowni i pod okap kuchenny.

post-21386-0-13788500-1462729470_thumb.jpg

post-21386-0-48457900-1462729504_thumb.jpg

post-21386-0-08559400-1462729554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Witam,

Ja również śledzę Państwa budowę. Swoją budowę rozpocznę na przelomie 2017/18. Mogę prosić o informację w sprawie zmian jakie zostały wprowadzone do projektu? Na pierwszy rzut ściana frontowa garażu została podniesiona?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, co do zmian w projekcie:

1. Podniesiona ściana kolankowa o jeden pustak

2. Likwidacja podcienia w jadalni

3. Zamiast garderoby obok wiatrolapu jest łazienka z wejściem od schodów, obok schodów jest wejście do garażu

4. Zamiast WC pod schodami jest spiżarnia

Ściana garażu jest niezmieniona, po prostu nachylenie działki daje takie wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Witam, co do zmian w projekcie:

1. Podniesiona ściana kolankowa o jeden pustak

2. Likwidacja podcienia w jadalni

3. Zamiast garderoby obok wiatrolapu jest łazienka z wejściem od schodów, obok schodów jest wejście do garażu

4. Zamiast WC pod schodami jest spiżarnia

Ściana garażu jest niezmieniona, po prostu nachylenie działki daje takie wrażenie

Witam,

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

My w zasadzie jesteśmy zdecydowani ale muszę jeszcze ustalić z pracownią czy da się usunąć słup pomiędzy jadalnią a kuchnią. Być może da się zastosować jakiś podciąg ale nie wiem czy dadzą na to zgodę. Moim zdaniem ten słup trochę ogranicza możliwości aranżacyjne ale to zwyczajnie moja wizja.

 

Jak ogólne wrażenia? Czy stojąc w salonie ma się wrażenie przestrzeni, czy raczej występuje przerażenie w związku z jej brakiem? W naszym przypadku oprócz powyższych wątpliwości planujemy.

 

- zrezygnować z podcienia w jadalni, zwiększając jej przestrzeń

- podnieść ściankę kolankową o jeden pustak

- poszerzyć bramę garażową

- zrezygnować z kominka

- doprojektować wentylację mechaniczną z rekuperatorem oraz GWC

 

Serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Witam, co do zmian w projekcie:

1. Podniesiona ściana kolankowa o jeden pustak

2. Likwidacja podcienia w jadalni

3. Zamiast garderoby obok wiatrolapu jest łazienka z wejściem od schodów, obok schodów jest wejście do garażu

4. Zamiast WC pod schodami jest spiżarnia

Ściana garażu jest niezmieniona, po prostu nachylenie działki daje takie wrażenie

Aha,

 

Bym zapomniał...

 

Coś Pan musiał zmienić w tej ścianie frontowej garażu ponieważ w projekcie balkon jest na równym poziomie z garażem. U Pana są tam dodatkowo 1 albo 2 pustaki w górę. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, okay, z balkonem i garażem to był stan pośredni. W projekcie faktycznie balkon razem z garażem są na jednym poziomie, tyle że oba mają podniesione poziomy. Z przyczyn praktycznych nie chciałem za szybko zrobić tam wanny, bo nie miałem zrobionego odpływu. Odpływ jest zrobiony za garażem a nie jak w projekcie obok drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

My w zasadzie jesteśmy zdecydowani ale muszę jeszcze ustalić z pracownią czy da się usunąć słup pomiędzy jadalnią a kuchnią. Być może da się zastosować jakiś podciąg ale nie wiem czy dadzą na to zgodę. Moim zdaniem ten słup trochę ogranicza możliwości aranżacyjne ale to zwyczajnie moja wizja.

 

Jak ogólne wrażenia? Czy stojąc w salonie ma się wrażenie przestrzeni, czy raczej występuje przerażenie w związku z jej brakiem? W naszym przypadku oprócz powyższych wątpliwości planujemy.

 

- zrezygnować z podcienia w jadalni, zwiększając jej przestrzeń

- podnieść ściankę kolankową o jeden pustak

- poszerzyć bramę garażową

- zrezygnować z kominka

- doprojektować wentylację mechaniczną z rekuperatorem oraz GWC

 

Serdecznie pozdrawiam :)

 

Witam,

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

My w zasadzie jesteśmy zdecydowani ale muszę jeszcze ustalić z pracownią czy da się usunąć słup pomiędzy jadalnią a kuchnią. Być może da się zastosować jakiś podciąg ale nie wiem czy dadzą na to zgodę. Moim zdaniem ten słup trochę ogranicza możliwości aranżacyjne ale to zwyczajnie moja wizja.

 

Jak ogólne wrażenia? Czy stojąc w salonie ma się wrażenie przestrzeni, czy raczej występuje przerażenie w związku z jej brakiem? W naszym przypadku oprócz powyższych wątpliwości planujemy.

 

- zrezygnować z podcienia w jadalni, zwiększając jej przestrzeń

- podnieść ściankę kolankową o jeden pustak

- poszerzyć bramę garażową

- zrezygnować z kominka

- doprojektować wentylację mechaniczną z rekuperatorem oraz GWC

 

Serdecznie pozdrawiam :)

 

Ogólne wrażenia bardzo dobre, przeszklenia w salonie dają wrażenie przestronności i fajnie doświetlają. Bez mebli jest naprawde dużo przestrzeni, u nas zabudowa nie jest zbyt ścisła i są fajne widoki, dzięki temu przyjemnie stanąc przy szybie i się rozejrzeć.

Wg mnie sciankę pomiędzy jadalnią a kuchnią może być trudno zlikwidować, bo kryje w sobie podporę podciągu. Sam podciąg wystaje 10cm pod sufitem, można go jednak schować, jeśli nie chce się robić podwieszanego sufitu.

Ogólnie przy rekuperacji może się okazać że jednak podwieszony sufit na całym parterze się przyda. Wtedy trochę się zmniejsza wysokość. Można rozważyć podniesienie parteru o jeden pustak, my teraz żałujemy że tego nie zrobiliśmy.

Przy okazji:

też zrezygnowaliśmy z kominka, powiększyliśmy bramę do 250cm (efektywnie i tak wyszła 240 po wykonaniu ocieplenia i polożenia 5cm styropianu na bokach), daliśmy schody drewniane zamiast betonowych.

 

Proszę o maila na adres szaltom(at)wp.pl to podeślę aktualne zdjęcia jest Pan zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogólne wrażenia bardzo dobre, przeszklenia w salonie dają wrażenie przestronności i fajnie doświetlają. Bez mebli jest naprawde dużo przestrzeni, u nas zabudowa nie jest zbyt ścisła i są fajne widoki, dzięki temu przyjemnie stanąc przy szybie i się rozejrzeć.

Wg mnie sciankę pomiędzy jadalnią a kuchnią może być trudno zlikwidować, bo kryje w sobie podporę podciągu. Sam podciąg wystaje 10cm pod sufitem, można go jednak schować, jeśli nie chce się robić podwieszanego sufitu.

Ogólnie przy rekuperacji może się okazać że jednak podwieszony sufit na całym parterze się przyda. Wtedy trochę się zmniejsza wysokość. Można rozważyć podniesienie parteru o jeden pustak, my teraz żałujemy że tego nie zrobiliśmy.

Przy okazji:

też zrezygnowaliśmy z kominka, powiększyliśmy bramę do 250cm (efektywnie i tak wyszła 240 po wykonaniu ocieplenia i polożenia 5cm styropianu na bokach), daliśmy schody drewniane zamiast betonowych.

 

Proszę o maila na adres szaltom(at)wp.pl to podeślę aktualne zdjęcia jest Pan zainteresowany.

 

Witam

Prosimy o kilka zdjęć tu na forum - większa ilość użytkowników będzie mogła zobaczyć jak w rzeczywistości domek wygląda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...