Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Nadia niedaleko Wrocławia


TomekS

Rekomendowane odpowiedzi

No i tym sposobem wszystko się wyjaśniło.

 

Bardzo dziękuję za udzielone odpowiedzi. Po konsultacjach z pracownią wyleczyłem się z tematu rezygnacji ze słupa. Sama rezygnacja z podcienia powiększa średnice umieszczonego tam podciągu dlatego calkowita rezygnacja staje się nieopłacalna. Pomijając tą jedną sprawę nadal uważam, że projekt jest naprawdę godny :)

 

Tymczasem u Pana postęp prac jest ogromny i naprawdę gratuluję pięknego domu. Nie ukrywam, że po cichu liczę na to, że znajdzie Pan czas i w wolnej chwili doda więcej zdjęć np. wnętrza :)

 

PS. Jak się mają wyliczenia dostępne na stronie pracowni do rzeczywistości?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Gość

Witam Panie Tomku, projekt Nadia jest fantastyczny, właśnie szykujemy się z mężem do rozpoczęcia budowy Nadia. Chciałam się dowiedzieć czy budował Pan metodą gospodarczą, czy może miał Pan firmę?? Czy koszt koszt budowy pokrywa się z wyceną pracowni. Można prosić o parę zdjęć z dalszych postępów prac we wnętrzu domu?Jakie ogrzewanie zastosował Pan do tego domu?  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Witam ponownie, jak wspominałam to szykujemy się z mężem do budowy (wrzesień) i również dokonaliśmy zmiany z wc na spiżarnię i z garderoby na wc związku z tym mam do Pana pytanie czy w tej łazience jest tam możliwość wstawienia prysznica czy mino to jest za mało miejsca. Podaje email gdyby Pan wolał pisać prywatnie nela_82@op.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomekS

Witam, łazienka zrobiona z garderoby spokojnie pomieści prysznic. U nas jest na samym końcu kabina o wymiarze 115x80 - ogólnie szerokość łazienki wynosi akurat te 115cm po zabudowie płytkami. Na środku jest ubikacja a przy wejściu umywalka.

 

Ostatecznie budowaliśmy korzystając z różnych firm, oraz samodzielnie wykonując najprostsze prace. Koszt przewyższa wyliczenia pracowni, ale wynika to z zastosowanych materiałów i rozwiązań. Przy odpowiednim doborze materiałów być może dałoby się zmieścić w wyliczonym budżecie, tyle tylko że są to ceny brutto i instalacje to inna pozycja.

 

Co do ogrzewania to założyliśmy ogrzewanie ciepłym powietrzem - piec gazowy ogrzewa powietrze i rozprowadza je do pomieszczeń w całym domu. Za wentylację odpowiada sprzężony z piecem rekuperator. W instalacji jest również moduł klimatyzacji, jak na razie brakuje nam tylko agregatu żeby działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Angelika

Witam ponownie, Panie Tomku właśnie jesteśmy w trakcie adaptacji projektu i chciałam zapytać o ścianę kominkową w łazience na górze, bo według projektu to jest tam taki uskok w ścianie a u Pana nic takiego nie zauważyłam na zdjęciach, jak Pan to rozwiązał?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Panie Tomku właśnie jesteśmy w trakcie adaptacji projektu i chciałam zapytać o ścianę kominkową w łazience na górze, bo według projektu to jest tam taki uskok w ścianie a u Pana nic takiego nie zauważyłam na zdjęciach, jak Pan to rozwiązał?? Pozdrawiam

Witam, nie do końca rozumiem. Chodzi o ścianę z kominem? Została zabudowana płytami GK i wzdłuż niej stoi wanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość angelika

Witam, nie do końca rozumiem. Chodzi o ścianę z kominem? Została zabudowana płytami GK i wzdłuż niej stoi wanna.

Witam, tak o tą ścianę z kominem mi chodziło :-) Proszę się podzielić kolejnymi efektami budowy. My jeszcze czekamy na projekt, ale już powoli wszystko ogarniamy. Czy pamięta Pan może ile desek szałunkowych potrzebował Pan na fundament??Chciałam zapytać też czy wc pod ścianą kolankową według Pana się sprawdzi?? Chodzi mi czy spokojnie będzie można się wyprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak o tą ścianę z kominem mi chodziło :-) Proszę się podzielić kolejnymi efektami budowy. My jeszcze czekamy na projekt, ale już powoli wszystko ogarniamy. Czy pamięta Pan może ile desek szałunkowych potrzebował Pan na fundament??Chciałam zapytać też czy wc pod ścianą kolankową według Pana się sprawdzi?? Chodzi mi czy spokojnie będzie można się wyprostować.

Witam, niestety jeśli chodzi o wykorzystanie desek to nie mam pojęcia ponieważ zajmowała się tym firma, która budowała fundamenty. My podnieśliśmy sciankę kolankową o 20cm, bez tego wc się na pewno nie sprawdzi. W tej chwili jest na styk, dla osoby o wzroście 190cm. 

post-21386-0-85627900-1492944910_thumb.jpg

post-21386-0-13683800-1492944930_thumb.jpg

post-21386-0-16529500-1492944996_thumb.jpg

post-21386-0-08263400-1492945047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Angelika

Bardzo ładnie wygląda ten dom :-) efekt jest już naprawdę świetny. My zdecydowaliśmy się podnieść ściankę kolankową do 120cm, więc sądzę że wc się nam tam sprawdzi. Jeśli to nie jest dla Pana problem to proszę o zdjęcia łazienki na dole. My również w miejscu garderoby robimy łazienkę ale jestem ciekawa jak się tam u Pana zmieścił prysznic i pozostałe sanitariaty. Na jaką dachówkę się Państwo zdecydowaliście?? to Grafitowy kolor czy czarny?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Dachówka to grafitowa angoba alegra 9. Łazienka na dole ma 117 cm szerokości, na samym końcu jest prysznic, później WC a zaraz przy wejściu umywalka. Przy 120cm nie powinno być problemu,WC i tak odejdzie od ściany ze względu na stelaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość angelika

Witam,super wyszła ta łazienka. Naprawdę świetnie u Pana ta budowa nabiera efektu. Jak już wspominamy zaczynamy we wrześniu więc mam nadzieję że w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań mogę liczyć na Pana doświadczenie i wiedzę związaną z budową Nadii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Witam, taras się świetnie się prezentuje!!!!!!!!!! Gratuluje chyba zgapię pomysł :-) My właśnie w Piątek zalaliśmy ławy jutro ruszamy z bloczkami. Może mi Pan powiedzieć dlaczego ten balkonik z przodu wyszedł taki gruby? Bo na wcześniejszych zdjęciach zauważyłam ,że po wylaniu betonu to był dużo cieńszy. Postaram się dołączyć nasze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ściana balkonu wyszła taka gruby ponieważ skrywa stropodach. Za nią jest do wykończenia i wysypania zwirem płaska powierzchnia. Ściana jest z bloczków obustronnie ocieplonych styropianem.

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia w takim razie i trzymam kciuki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...