Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Antonio


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał
Uwaga w projekcie w kuchni. Jeżeli ktoś rezygnuje ze spiżarki i chce w miejsce spiżarki zakręcić kuchnię, to brakuje dosłownie 5 cm, aby wszedł standardowy blat plus 2 słupki z szafkami i AGD. Ściankę pomiędzy łazienką/kuchnią trzeba by było przesunąć o 5-10 cm w stronę korytarza na dole. Potwierdzam problem z kukułkami. Nietypowy dach sprawia problemy. Mieliśmy duży przeciek już po ociepleniu pianą PUR. To jednak uratowało i po poprawkach dekarza jest ok, a nie trzeba było na połowie dachu wymieniać wełny :).

Można prosić o kontakt do Państwa? też realizujemy ten projekt. mcz99@poczta.onet.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Budowniczy
Witam, Właśnie realizuje ten projekt i jestem na etapie stanu deweloperskiego. Koszt do tej pory to nieco ponad 500 tyś.( z piecem, kominkiem drzwiami i bramą garażową. Zmiany jakie wprowadziłem to: ściany z porothermu, okna antracyt Krispol, docieplenie dachu pianką. Pomimo budowy metodą gospodarczą taniej nie dało się. Koszt dachu z robocizną i oknami dachowymi bez ocieplenia to ok 90 tyś.. Szczególnie polecam zwrócić uwagę na wykonanie oraz izolację dachu nad lukarnami. Bardzo newralgiczny punkt i pomimo dużego zaangażowania dekarza nadal stwarza problemy (przecieka przy ściankach)., Ogólnie projekt bardzo efektowny, nawet bardziej niż na zdjęciach ale warto zastanowić się nad lukarnami ponieważ ich koszt jest o wiele wyższy niż zwykłego dachu a ich konstrukcja kłopotliwa. Koszt samego domu pod klucz w przeciętnym wykończeniu wnętrza przewiduję na 650 tyś
A jakie ogrzewanie i piec w tych 500tys?

ogrzewanie gazowe, kominek rekreacyjny. Dół podłogowe, góra kaloryfery, łazienka podłogowe. Piec produkcji polskiej (koszt ok 10 tys). W sumie Koszt C.O, instalacji sanitarnej i instalacji odkurzacza 35 tys + 9 tyś kominek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Karolina Gość

Witam 

Czy ktoś mógłby udzielić wskazówek  jak poradzić  sobie z obrobieniem  metalowych słupów  w lukarnach.  Czym je ocieplić jak zasmakować z zewnętrznej  strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 23:07, Gość Karolina Gość napisał:

Witam 

Czy ktoś mógłby udzielić wskazówek  jak poradzić  sobie z obrobieniem  metalowych słupów  w lukarnach.  Czym je ocieplić jak zasmakować z zewnętrznej  strony 

Dzień dobry, najlepszym rozwiązaniem będzie obudowanie słupków profilami poszerzającymi stolarki okiennej. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Projekt Antonio Antonio

Witam, proszę o przesłanie szczegółowych rysunków oraz wycenę okien na adres: caffe-geant@wp.pl

Ogólnie proszę o zdjęcia z budowy jeśli ktoś wybrał projekt Antonio, bardzo nam sie podoba ten projekt i chcemy go zrealizować, jak myślicie taki domek na działce 900-1000 metrach by odpowiadał, z góry dziękuję za informację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Projekt Antonio Antonio napisał:

Witam, proszę o przesłanie szczegółowych rysunków oraz wycenę okien na adres: caffe-geant@wp.pl

Ogólnie proszę o zdjęcia z budowy jeśli ktoś wybrał projekt Antonio, bardzo nam sie podoba ten projekt i chcemy go zrealizować, jak myślicie taki domek na działce 900-1000 metrach by odpowiadał, z góry dziękuję za informację 

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. W załączniku przesyłam również zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Dorabiałem narożniki z aluminium i malowałem proszkowo. W sumie 4 sztuki.  Od wewnątrz docieplałem je pianką a do środka słupków wdmuchiwałem stropian. Od wewnątrz obrobiłem regipsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...