Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Honorata II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr

Dzień Dobry,

 

Jak konstruktor projektujący wymyślił kratę do stopy SF-02, w materiałach pomocniczych na rysunku K-5 wynika, że krata ta składa się z 8 drutów 110cm oraz 8 drutów 150cm, rozstaw co 15cm.  Tylko jak zrobić ten rozstaw co 15cm? Niestety przekrój jest od złej strony i nie widać, co autor miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pro
Dnia 16.06.2019 o 10:41, Monika86 napisał:

Pozdrawiam budujących honorate i życzę wytrwałości :) u nas taras nad garażem zastąpiony daszkiem. 

IMG-20190504-WA0012.jpg

IMG-20190615-WA0007.jpg

Witam. Też z mężem myślimy o zabudowaniu tarasu. Można prosić o zdjęcia jak to teraz wygląda ? Nie możemy sobie tego wyobrazić. 

barbarac@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Dzień Dobry,

 

Jak konstruktor projektujący wymyślił kratę do stopy SF-02, w materiałach pomocniczych na rysunku K-5 wynika, że krata ta składa się z 8 drutów 110cm oraz 8 drutów 150cm, rozstaw co 15cm.  Tylko jak zrobić ten rozstaw co 15cm? Niestety przekrój jest od złej strony i nie widać, co autor miał na myśli.

Dzień dobry,

zbrojenie stopy należy wykonać zgodnie z detalem na rys K-5. Stopa o wymiarach 160x120 zbrojona jest prętami fi 12 co 15 cm w obu kierunkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Piotr
Dnia 7.05.2020 o 09:56, Dobre Domy napisał:

Dzień dobry,

zbrojenie stopy należy wykonać zgodnie z detalem na rys K-5. Stopa o wymiarach 160x120 zbrojona jest prętami fi 12 co 15 cm w obu kierunkach.

Pozdrawiam

Nie jest to dokładna odpowiedź bo w tym żucie tego nie widać. Nie ma rozmieszczenia prętów i brakuje 2 prętów aby zazbroić na całości.    

 

Kolejny błąd to stopa SF-04. Znów z rysunku wynika że do wykonania kraty trzeba 16 odcinków 110cm. Jak je rozmieścić na pręcie 215cm? Nie da się tego zrobić co 15cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 21:02, Gość Piotr napisał:

Nie jest to dokładna odpowiedź bo w tym żucie tego nie widać. Nie ma rozmieszczenia prętów i brakuje 2 prętów aby zazbroić na całości.    

 

Kolejny błąd to stopa SF-04. Znów z rysunku wynika że do wykonania kraty trzeba 16 odcinków 110cm. Jak je rozmieścić na pręcie 215cm? Nie da się tego zrobić co 15cm. 

Witam. Wysłaliśmy zapytanie do projektanta konstrukcji z prośbą o wyjaśnienie. Proszę  podać adres mailowy. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, prześlemy ją do Pana. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
13 godzin temu, Dobre Domy napisał:

Witam. Wysłaliśmy zapytanie do projektanta konstrukcji z prośbą o wyjaśnienie. Proszę  podać adres mailowy. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, prześlemy ją do Pana. Pozdrawiam

 

bus.piotrek@gmail.com 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Honorata

Witam, 

Czy ktoś mógłby pochwalić się swoją Honorata II? 
Mieszkam w okolicy Ryk (woj. lubelskie), chętnie podjadę i obejrzę dom. 
Mój kontakt: 697-313-165

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry,

 

czy ktoś w Wielkopolsce wybudował, lub buduje ten projekt? Bardzo chciałbym zobaczyć go na żywo. Dodatkowo czy są może jakieś rysy projektów podpiwniczonych? Interesuje mnie budowa właśnie z piwnicą, ale nie widzę rozwiązania na schody w dół.

Kontakt: borkowski.michal@icloud.com

tel. 515 454 693

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Beata

Witam właścicieli Honoraty szukamy pomocy w wykończeniu tarasu a dokładnie jakie warstwy kladliscie? Może ktoś poleci jakaś firmę najlepiej w woj.lubelskim ? Ocieplaliscie sufit w  garażu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tarasy

Witam 

Najpierw poszła papa grzana na gorąco , potem styropian i wylewka ze spadkiem .Kolejno hydroizolacja dwie warstwy , na brzegach okapnik a na nim taśma . Taśma też przy ścianie . Potem płytki i montaż rynien dookoła tarasów . W garażu sufit docieplony styropianem . Dom w Lublinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja podobnie jak poprzednik dawałem ocieplenie na suficie w garazu, a nastepnie na zewnatrz
papa, styropian i wylewka ze spadkiem, a na koniec bardzo polecam Mapelastic z MAPEI.
Dobra rada, nie oszczędzajcie na hydroizolacji. Tutaj na prawdę nie ma opcji po taniości,
bo potem wszystko się zemści. Trzeba też okapnikami wykończyć i tu właśnie ten mapelactic
jest genialny, żeby tą ostatnią warstwę zabezpieczyć całość.

Niestety w naszym klimacie te wszystkie balkony u tarasy to jest jedno wielkie przekleństwo,
ale skoro się już na to zdecydowaliśmy, to trzeba przyjąć na klatę i to porządnie zabezpieczyć.
Ja też polecam mocowanie barierek do pionowej ściany od zewnątrz, co pozwoli nie dziurawić
naszej izolacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad możliwością przerobienia schodów w projekcie na takie ze spocznikiem, ale z tego co tu przeczytałem nie jest to takie łatwe z powodu rozmieszczenia pokoi na piętrze. Projektant zaproponował mi wydłużenie schodów od 2-3 stopnie na dole i wydłużenia ich trochę na piętrze żeby były wygodniejsze ponieważ ściana która sąsiaduje z kotłownia jest ściana nie do ruszenia.

Chciałbym prosić osoby, które są w trakcie realizacji lub zrealizowany ten projekt jak rozwiązały ten problem u siebie. Fajnie by było również zobaczyć to na zajęciach lub schematach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Projektant z którym rozmawiałem przekazał mi, że jest to ściana nośna i niechciałby jej przesuwać ponieważ są to duże zmiany, a przy okazji pomieszczenie pralni staje sie nie użytkowe bo mocno się pomniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
Dnia 5.06.2020 o 20:07, Gość To ja tez się pochwale :) napisał:

 

4D94912D-9BD0-4E16-9C2A-565BE7908813.jpeg

31EC8DA1-68C9-415E-A075-3C17EB7EEDBD.jpeg

3E73221F-7D40-40E8-B2BA-1434BF563C08.jpeg

Dzień dobry, 

Czy dom znajduję się gdzieś w województwie mazowieckim lub lubelskim?

Chętnie podjadę i zobaczę dom :)

Mój nr kontaktowy: 697-313-165

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2017 o 19:50, Gość Beata napisał:

 

Jak miło że kolejna Honorata pojawi się w naszych okolicach:) nasza stoi za Łukowem woj. lubelskie

Dzień dobry, 

Czy mogę prosić o kontakt domu pod Łukowem?

Chętnie podjadę i zobaczę dom :)

Mój nr kontaktowy: 697-313-165

Mail: krupi1@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...