Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

budowa domu MILOS


jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widzę, że Doroto jesteśmy na tym samym etapie. My mieliśmy dzisiaj zacząć kłaść bloczki fundamentowe, ale u nas dziś cały dzień padało? mam nadzieję, że jutrzejszy będzie bardziej optymistyczny i moi fachowcy wejdą na budowę. Mam do Ciebie pytanie daleko od Wrocławia się budujecie fajnie by było zobaczyć swój domek w różnych odsłonach. My oprócz zmiany ogrzewania na ekogroszek i likwidacji boczny drzwi tarasu nic nie zmieniamy jak narazie ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczycie jak zostanie wybudowany sam parter ,jaka mała będzie kuchnia  z tą spiżarnią ,dlatego ja z niej zrezygnowałam!Co myslicie o oknach mam ofertę okien 3-szybowych oklejanych z jednej strony na brązowo a od środka białe.Jednak pani mi zaoferowała okna 2 szybowe takie mam w domu i jest ok, też mieszkam na wsi ,są o wiele tańsze ,ale czy warto oszczędzać?

U nas też pada ,mieliśmy zwozić resztę silki i cały dach łącznie z dachówką-ale zrezygnowaliśmy ,czekamy na lepszą pogodę,dojazd nie jest rewelacyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczycie jak zostanie wybudowany sam parter ,jaka mała będzie kuchnia  z tą spiżarnią ,dlatego ja z niej zrezygnowałam!Co myslicie o oknach mam ofertę okien 3-szybowych oklejanych z jednej strony na brązowo a od środka białe.Jednak pani mi zaoferowała okna 2 szybowe takie mam w domu i jest ok, też mieszkam na wsi ,są o wiele tańsze ,ale czy warto oszczędzać?

U nas też pada ,mieliśmy zwozić resztę silki i cały dach łącznie z dachówką-ale zrezygnowaliśmy ,czekamy na lepszą pogodę,dojazd nie jest rewelacyjny!

Pani Jolanto

Chcielibyśmy nagrodzić Panią drobnym upominkiem od Pracowni, w podziękowaniu za tak aktywne działanie na forum, zamieszczanie tylu ciekawych i cennych porad, zdjęć ze swojej budowy domu Milos.

Proszę o kontakt na adres mailowy: marketing@dobredomy.pl i podanie danych teleadresowych.

 

Pozdrawiam

 

Tatiana Monterian

Specjalista ds. marketingu i kontaktów z klientami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Jolanto

Chcielibyśmy nagrodzić Panią drobnym upominkiem od Pracowni, w podziękowaniu za tak aktywne działanie na forum, zamieszczanie tylu ciekawych i cennych porad, zdjęć ze swojej budowy domu Milos.

Proszę o kontakt na adres mailowy: marketing@dobredomy.pl i podanie danych teleadresowych.

 

Pozdrawiam

 

Tatiana Monterian

Specjalista ds. marketingu i kontaktów z klientami

Dziękuję bardzo!

Jest mi bardzo miło ,zapewniam że nadal będę dodawać tak cenne informacje z budowy-aż do momentu kiedy zamieszkamy!

Pozdrawiam Jolanta G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo!

Jest mi bardzo miło ,zapewniam że nadal będę dodawać tak cenne informacje z budowy-aż do momentu kiedy zamieszkamy!

Pozdrawiam Jolanta G.

Witam

Dane teleadresowe dotarły - upominek wyślemy w dniu jutrzejszym.

Zachęcam do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie fotograficznym - jeśli nie uda się w tej, to może w kolejnej edycji, która niewątpliwie pojawi się wkrótce po zakończeniu I edycji.

https://www.dobredomy.pl/news,konkurs-fotograficzny.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna

Witam, mam pytanie odnośnie zestawienia materiałów. Nasz budowlaniec stwierdził że ilość stali, betonu jest zaniżona. Proszę o informacje osób budujących czy ilość zużytego przez Was materiału odzwierciedla ilość materiałów z zestawienia sporządzonego przez "Dobre Domy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu dom stawiany jest w Jaworze:) 60 km od Wrocławia :) nie widzę problemu abyście zobaczyli nasze postępy ale my jesteśmy na etapie bloczków fundamentowych :) zużyliśmy ich 1200 sztuk tak jak wspominała Jola :) Co do zmian jakie wprowadzamy :) to likwidacja spiżarki - kuchnia była by miniaturowa :) - garaż adaptujemy na pokój oraz małą ubikację - powiększamy kotłownię - likwidujemy okno narożne wstawiamy dwa identyczne okna na przedniej ścianie budynku w miejsce garażu i okna narożnego / likwidujemy okno boczne koło wykuszu ( o którym mówiła Jola ) . Ja nie dodaje zdjęć z uwagi na to że jest to blog Joli i nie chcę jej urazić , Co do okien wstawiamy dwuszybowe - zastanówcie się ponieważ 3szybowe są bardzo ciężkie i profile się wyginają - okna kupujemy od : http://www.landeck.pl/?el=5 produkowane w Olszanach -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ,zamówiliśmy dodatkowo 20 szt stali żebrowanej  fi 12 ,12 metrowej i 70 szt fi 6 ,6 metrowej...ile zostanie się okaże bo dziś  stawiamy ścianę kolankową,potem idzie zbrojeniówka więc zobaczymy ile zostanie.

A my działamy ,działamy ..........dziś wrócili robotnicy jestem megaaa szczęśliwa :D będzie się działo 

Ach  zapomniałam napisać  robią postępy w sprawie mojego przyłącza elektrycznego ,zrobili juz projekt a potem będzie przetarg i wykonanie.

W poniedziałek  przyjedzie dachówka i więźba z deskami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwracam się z prośbą doo wszystkich. Kochani potrzebuję kopię:

- rzut systemu kanalizacji w fundamencie (oraz dane o rurach kanalizacyjnych),

- stolarkę dachu.

Coś strasznego nie mamy żadnego z 4 egzemplarzy projektu a robota nagli. Bardzo proszę o wysłanie na maila pitwurt@o2.pl

Dziękuję ? Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w prawdzie nie są to jeszcze duże postępy raczej Jolu nie dogonię Cię ale nasze oko już cieszy. W jednym z wcześniejszych wiadomości prosiłam o przesłanie kopi rzutu systemu kanalizacji oraz jakie rury i stolarkę dachu ponaglam. Dziękuję ela

super ,teraz już dom będzie rósł w oczach a serducho będzie się radowało !

co do kanalizacji i stolarki dachu to nie pomogę niestety budowlaniec ma nasz projekt!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jolu czym ocieplałaś fundament?

Jutro kończymy fundament i doprowadzenie wody z hydrauliką. Czy wy też musieliście robić przekop pod fundamentem?Jak zaleją chudziaka zrobię nowe fotki :-)

hej -fundament  jest ocieplony styropianem aqua  12,nie robiliśmy żadnego przekopu budowlaniec od razu założył rury do wody i kanalizy ,wodę będziemy doprowadzać teraz, mamy zezwolenie od miasta na przekop drogi -podpisaliśmy z nimi umowę .

Energii dalej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak ogólnie na razie nic się nie dzieje ,budowlaniec miał przyjść dzisiaj  -będzie w środę ,mieliśmy przerwę bo wieniec wylał ,teraz za dach się weżmie.Niech robi czekam na efekt końcowy.Ach trwają rozmyślania nad zamianą garażu w pokój-tylko ciągle zastanawiam się po co? -jest na troje.Ale tak to jest ma się 120 metrów to chce się więcej!!!!

pozdrawiam cieplutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jolu miałaś rację w piątek byłam u naszego architekta adaptacyjnego i zgadnie stwierdziliśmy, że rezygnujemy ze skrytki. Przekop mam na prąd pod fundamentem. Kanalizacja i woda w fundamencie już jest. Ja też mam przekop wody przez drogę powiatową. U nas wioska kanalizy brak mamy za to zaprojektowaną przydomową oczyszczalnię ekologiczną. Fajnie się patrzy jak Twój domek rośnie w oczach. U nas zalane stropy na początku sierpnia zaczynamy stawiać strop z bloczków teriwa - chyba tak to się pisze:) Twój Milos jest w odbiciu lustrzanym i w głowie najpierw zawsze sobie muszę poprzestawać i dopiero mi wszystko gra :-) hmm no w końcu jestem blondynką hee Jutro mam wolne może zrobię jakieś fotki. A zapomniałam my też na tarasie zrezygnowaliśmy z tych drewnianych na poczet betonowych słupów. Z kolei jak już o tarasie mowa to u mnie jak narazie przoduje deska kompozytowa w kolorze antracyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dorota

Nas też jest trójka ale ja chciałam wydzielić pokój dla dziecka na dole abym mogła mieć ją na oku - moi rodzice tak mają i jest to bardzo dobre rozwiązanie jak byłam mała miałam tam pokój z zabawkami natomiast teraz jest tam gabinet z komputerem i też jest on potrzebny bo można sobie w samotności chwilę posiedzieć ;) jak już będą ściany wyślę wam zdjęcie jak to wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...