Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

budowa domu MILOS


jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota

wspaniałe postępy :) my teraz utkwiliśmy czekamy na kredyt ,  ja ciągle zastanawiam się nad tym oknem narożnym czy je nie zamienić na zwykłe - ile na palecie było bloczków betonowych ? jeżeli chodzi o o ocieplenie to chcemy to zrobić również od razu - nie ma na co czekać -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian

Witam budowniczych:) mam pytanie jakie oszacowaliście koszty potrzebne na budowę tego domu, jestem nim bardzo zainteresowany tylko zastanawiam się na jaką sumę trzeba się przygotować. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorotko na palecie mieliśmy 62 bloczki betonowe ,my okna nie zmieniamy dodaje uroku , ja już tego nie zrobię ale warto zastanowić się nad likwidacją okna przy drzwiach rozsuwanych  na parterze po prawej stronie, stojąc twarzą do  tarasu ,nie jest one do niczego potrzebne  .My właśnie zamawiamy okna  ,drzwi garazowe i drzwi do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiały na budowę domu z dachem w stanie surowym wydaliśmy 80 tys do tego trzeba doliczyć piachy za 5 tys ,koparka 2 tys ,beton za 7 tys i dla budowlańców 35 tys +8 tys za położenie dachówki,teraz okna za 15 tys ,

elektryka 10 tys  z materiałami i wykonaniem 

hydraulika 20 tys z materiałami i wykonaniem do tego jescze piec z 5 tys 

dalej nie wiem ile będzie to wszystko kosztować .Mamy zamiar zrobić tynki natryskowe i  styropian natryskowy zamiast waty szklanej.Proszę pytać jak dojdziemy do tego etapu chętnie pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

My zaczynamy od 1 sierpnia troche trwalo zalatwianie budowlancow  ceny bardzo sie rożnia w tej kwesti jeden chcial nawet za robocizne w stanie surowym z dachem 50 tys plus 8 procent watu to 54 tys lekka przesada mamy za 45 z dachem Pani Jolanto domek rosnie jak grzyby po deszczu jestem pod wrazeniem i prosimy o wiecej zdjec Pozdrawiamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolanto z jakich materiałów budujesz np dach? Dachówka czy blacha,pełne deskowanie? Mi budowlaniec ten dom wraz z robocizną i stanem surowym zamkniętym z dachem i oknami oraz drzwiami wycenił na 240 000 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Jolu widzę że strop już jest:) my będziemy mieć strop granord z betonu srpężonego :) W sobotę wylaliśmy fundamenty wyszło 18 kubików :) w piątek będą narożniki wstawiać - co do tarasu też dużo ludzi poleca nam kostkę , na pewno jest taniej położyć kostkę ale nie wiem czy chciałabym nie móc wyjść bosą stopą na taras;) Rezygnujemy z tego okna o którym wspominałaś Jolu wcześniej - wstawiamy również większe drzwi wejściowe -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących dom Milos. Jestem na etapie zalanych fundamentów. Mam pytanie do Joli ile potrzebowałaś bloczków fundamentowych? Będę wdzięczna za odpis

bloczki betonowe  fundamentowe"12" szt 1200  trochę zostało z pół palety.

są większe bloczki ,,14"wtedy ich mniej trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolanto z jakich materiałów budujesz np dach? Dachówka czy blacha,pełne deskowanie? Mi budowlaniec ten dom wraz z robocizną i stanem surowym zamkniętym z dachem i oknami oraz drzwiami wycenił na 240 000 zl.

dach będzie z pełnym odeskowaniem i dachówką ceramiczną-robię porządnie strasznie u mnie na tej działce wieje ^_^

zależy czy będziecie robić to systemem gosp -ja takim robię szukam jak najtaniej wysyłam oferty porównuję ,materiał na dom kupiłam w tamtym roku w zimę , w dobrych cenach, wywalczyłam gratis dowóz ,do każdego towaru .Co do tej wyceny to jakoś dużo,może warto poszukać drugiego budowlańca! może,uda się zaoszczędzić z 50 tys ,tam gdzieś już pisałam ile wydałam,do dziś-  trzeba tylko jeszcze doliczyć beton który był dziś płacony 4,500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my również Jolu kupiliśmy materiały w zimie :) są tańsze - za dachówkę zapłaciliśmy 10500 zł dach. ceramiczna ,więźba z pełnym odeskowanie 7000zł robocizna za cały dom stan surowy zamknięty 40 tys strop ok. 6000zł , ceramiczne bloczki 7tys. , bloczki betonowe 1400zł ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem :) podaje ceny jakie zapłaciłam za materiały :) mam dopiero wylane fundamenty :) dzisiaj będą kłaść bloczki fundamentowe - to pytanie proszę kierować do Joli :) Joli budowa robi imponujące postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...