Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Otis


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
Gość Sylwia

witam, jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami projektu domu Otis. Z chęcią nawiążemy kontakt z osobami, które też zdecydowała się na ten dom marzeń. sandras48@wp.pl

pozdrawiamy

Sandra i Marcin

Witam, Czy projekt został u Państwa zrealizowany? :) byłaby mozliwość przesłania zdjęć? Ruszamy z budową w tym roku i chciałabym zobaczyć zdjęcia czyjejś budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carlos

Witam, Czy ktoś z Państwa budował już dom Otis?

Zaczęliśmy 2 tygodnie temu budowę w kuj-pom. Domu chyba już jednak nie można by nazwać Otisem, prędzej Otisem 2 :).

 

Nad projektem siedziałem kilka miesięcy, wprowadziłem sporo praktycznych zmian, jak np. odwrócony bieg schodów, który pozwala na usytuowanie wejścia do pokoju gościnnego obok schodów zamiast w salonie. Uzyskujemy też dzięki temu spiżarko-"kotłownię" pod schodami. Powiększyłem salon wysuwając tą część domu w stronę ogrodu ok. 1.8m - to nam daje więcej przestrzeni na dole, jak i w sypialni nad salonem - zmieściły się tam 2 garderoby. Można też było powiększyć trochę balkon przy tej sypialni, gdyż oryginalnie jest on długą, wąską kiszką. Zrezygnowaliśmy z kominka (świadomy wybór) i wcale nie budujemy kominów (pompa ciepła). Dołożyliśmy drugie okno w salonie, teraz będą tam dwa 3-metrowe okna. Garaż jest poszerzony do 6m, a w nim kanciapa na narzędzie ogrodowe (w miejscu starej kotłowni). Znalazło się też miejsce na mały (wystarczający) pokoik do pracy biurowej.

Co sądzicie o tych zmianach?

parterxjp_qepsrna.jpg

poddaszex_qepsrnq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. My z mężem pobudowaliśmy Otisa, jesteśmy na etapie wykańczania. Projekt wyżej zamieszczony faktycznie można nazwać Otis 2:) Dla mnie osobiscie jedyną cenną zmianą było odwrócenie schodów uzyskując boczbe wejscie do pokoju przy salonie. Rozważaliśmy taką zmianę, jednak byłoby to kosztem pomieszczeń gosp. Nasze zmiany to:

-zmniejszenie okna przy jadalni,

- zwężenie drzwi z wiatrołapu do salonu na wymiar 90cm szer,

- powiekszenie okna w salonie do rozm 270x220cm.

Projekt jak dla mnie idealny:)

andzia0303@interia.pl

Woj. mazowieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zaczęliśmy 2 tygodnie temu budowę w kuj-pom. Domu chyba już jednak nie można by nazwać Otisem, prędzej Otisem 2 :).

 

Nad projektem siedziałem kilka miesięcy, wprowadziłem sporo praktycznych zmian, jak np. odwrócony bieg schodów, który pozwala na usytuowanie wejścia do pokoju gościnnego obok schodów zamiast w salonie. Uzyskujemy też dzięki temu spiżarko-"kotłownię" pod schodami. Powiększyłem salon wysuwając tą część domu w stronę ogrodu ok. 1.8m - to nam daje więcej przestrzeni na dole, jak i w sypialni nad salonem - zmieściły się tam 2 garderoby. Można też było powiększyć trochę balkon przy tej sypialni, gdyż oryginalnie jest on długą, wąską kiszką. Zrezygnowaliśmy z kominka (świadomy wybór) i wcale nie budujemy kominów (pompa ciepła). Dołożyliśmy drugie okno w salonie, teraz będą tam dwa 3-metrowe okna. Garaż jest poszerzony do 6m, a w nim kanciapa na narzędzie ogrodowe (w miejscu starej kotłowni). Znalazło się też miejsce na mały (wystarczający) pokoik do pracy biurowej.

Co sądzicie o tych zmianach?

parterxjp_qepsrna.jpg

poddaszex_qepsrnq.jpg

 

 

Witam serdecznie. Bardzo zainteresował mnie Pański pomysł na zmiany. Jeżeli byłaby możliwość, proszę o wiadomość lub odpowiedź w celu uzyskania informacji. Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam :) 

 

Prosiłbym również administratora o przesłanie wszystkich darmowych materiałów związanych z tym projektem. Z góry dziękuje ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Bardzo zainteresował mnie Pański pomysł na zmiany. Jeżeli byłaby możliwość, proszę o wiadomość lub odpowiedź w celu uzyskania informacji. Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam :) 

 

Prosiłbym również administratora o przesłanie wszystkich darmowych materiałów związanych z tym projektem. Z góry dziękuje ;)

Witam

Proszę o podanie adresu mailowego na który będziemy mogli przesłać materiały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
czy jest możliwość zmniejszenia garażu na 1 stanowisko i tym samym zmniejszenia strychu? Czy projekt pozwala na podniesienie ściany kolankowej? czy wystepuje w wersji z mniejszym metrażem powierzchni użytkowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 15:15, Gość Beata napisał:

czy jest możliwość zmniejszenia garażu na 1 stanowisko i tym samym zmniejszenia strychu? Czy projekt pozwala na podniesienie ściany kolankowej? czy wystepuje w wersji z mniejszym metrażem powierzchni użytkowej?

Dzień dobry,

zmiany, o których Pani pisze są możliwe do zaprojektowania. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu.
Wybrany przez Panią architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.

Proszę o podanie adresu email w celu przygotowania propozycji domów podobnych do projektu Otis.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2018 o 22:00, Gość Aneta napisał:

Witam. My z mężem pobudowaliśmy Otisa, jesteśmy na etapie wykańczania. Projekt wyżej zamieszczony faktycznie można nazwać Otis 2:) Dla mnie osobiscie jedyną cenną zmianą było odwrócenie schodów uzyskując boczbe wejscie do pokoju przy salonie. Rozważaliśmy taką zmianę, jednak byłoby to kosztem pomieszczeń gosp. Nasze zmiany to:

-zmniejszenie okna przy jadalni,

- zwężenie drzwi z wiatrołapu do salonu na wymiar 90cm szer,

- powiekszenie okna w salonie do rozm 270x220cm.

Projekt jak dla mnie idealny:)

andzia0303@interia.pl

Woj. mazowieckie

Dzień dobry Pani Aneto czy była by możliwość pooglądania domu na żywo?? Jak to wszystko się prezentuje? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 6.08.2018 o 20:05, Gość Tomasz napisał:

Dzień dobry Pani Aneto czy była by możliwość pooglądania domu na żywo?? Jak to wszystko się prezentuje? Pozdrawiam

Jasne. Proszę o wiadomość na maila andzia0303@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Krzysztof napisał:

Dzień dobry! 

Serdecznie proszę o przesłanie bardziej szczegółowych materiałów informacyjnych dotyczących projektu Otis. 

krzysztof.saper@gmail.com

Z góry dziękuję!

 

Dzień dobry,
w dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktoria

Dzień dobry! 

Serdecznie proszę o przesłanie bardziej szczegółowych materiałów informacyjnych dotyczących projektu Otis na e-mail: victoria.kuzmina92@gmail.com i na lukaszochocki@interia.pl

Bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...