Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Lena Mała


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam, jestem zainteresowana projektem Lena Mała i chciałabym poznać jej charakterystykę energetyczną.
Przeprowadziłam symulację dla Leny Małej na Państwa kalkulatorze energetycznym i nie udało mi się osiągnąć podobnych parametrów takich jak ma Telimena, przy takiej samej konfiguracji. Chciałam zapytać na czym polega różnica między tymi projektami? Jeśli to możliwe to proszę o przesłanie dodatkowych materiałów dotyczących tego projektu na adres monia.com@gmail.com
Chciałam również dopytać o parę rzeczy związanych z Państwa kalkulatorem:
1. Dla ilu osób jest liczone zużycie wody, nie widziałam tam możliwości wprowadzenia tych danych.
2. Jaki rodzaj pompy ciepła został użyty do analizy, jaki ma cop?
3. Jaka sprawność jest pieca gazowego kondensacyjnego?
4. Jaką sprawność ma wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowana projektem Lena Mała i chciałabym poznać jej charakterystykę energetyczną.

Przeprowadziłam symulację dla Leny Małej na Państwa kalkulatorze energetycznym i nie udało mi się osiągnąć podobnych parametrów takich jak ma Telimena, przy takiej samej konfiguracji. Chciałam zapytać na czym polega różnica między tymi projektami? Jeśli to możliwe to proszę o przesłanie dodatkowych materiałów dotyczących tego projektu na adres monia.com@gmail.com

Chciałam również dopytać o parę rzeczy związanych z Państwa kalkulatorem:

1. Dla ilu osób jest liczone zużycie wody, nie widziałam tam możliwości wprowadzenia tych danych.

2. Jaki rodzaj pompy ciepła został użyty do analizy, jaki ma cop?

3. Jaka sprawność jest pieca gazowego kondensacyjnego?

4. Jaką sprawność ma wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?

Pozdrawiam

Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy rysunki szczegółowe.

Charakterystyka do projektu IDA wymaga aktualizacji do WT 2017 (charakterystyka do projektu Telimena jest już dostosowana do Warunków Technicznych na 2017rok).

1) Dobowe zapotrzebowanie na CWU przyjmowane jest na poziomie 1.4 dm3/(m2 x dzień)

2) Przyjęta została pompa ciepła o sprawności 3.5

3) Przyjęty został kocioł kondensacyjny o sprawności 1,02. 

4) Przyjęty został rekuperator o sprawności 85%

Klikając przycisk "wydruk" w kalkulatorze energetycznym otrzyma Pani pełną charakterystykę energetyczną  w której podane są dane odnośnie sprawności urządzeń przyjętych do obliczeń. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy rysunki szczegółowe.

Charakterystyka do projektu IDA wymaga aktualizacji do WT 2017 (charakterystyka do projektu Telimena jest już dostosowana do Warunków Technicznych na 2017rok).

1) Dobowe zapotrzebowanie na CWU przyjmowane jest na poziomie 1.4 dm3/(m2 x dzień)

2) Przyjęta została pompa ciepła o sprawności 3.5

3) Przyjęty został kocioł kondensacyjny o sprawności 1,02. 

4) Przyjęty został rekuperator o sprawności 85%

Klikając przycisk "wydruk" w kalkulatorze energetycznym otrzyma Pani pełną charakterystykę energetyczną  w której podane są dane odnośnie sprawności urządzeń przyjętych do obliczeń. 

Pozdrawiam

Witam, chciałabym zapytać o dostosowanie projektu do WT 2017, czy jest to usługa odpłatna oraz jaki jest czas realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zaczynamy budowę Leny na wiosnę .Czy jest możliwość przesyłania zdjęć z realizacji na e maila na adres atylla9@gmail.com?Dziękuję z góry!!!

Witam. Zastanawiam się nad zakupem tego projektu i chciałam zapytać czy jest możliwość przesłania zdjęć z realizacji na adres monia.com@gmail.com Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Jestem zainteresowany projektem Lena Mały i Lenka. Nie możemy się z żoną zdecydować, który projekt wybrać.

Czy mógłbym prosić o przesłanie rysunków z bardziej szczegółowymi wymiarami tych domów, jakichś szerszych informacji?

Bardzo proszę o przesłanie materiałów na adres stanczaj@wp.pl 

 

Z góry bardzo dziękuję,

pozdrawiam,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym zapytać o dostosowanie projektu do WT 2017, czy jest to usługa odpłatna oraz jaki jest czas realizacji.

Dzień dobry,

Dostosowanie projektów do WT 2017 jest wykonywane w naszej Pracowni bezpłatnie. Jeśli jakiś projekt wymaga zmian, to czas oczekiwania wydłuża się do około tygodnia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Jestem zainteresowany projektem Lena Mały i Lenka. Nie możemy się z żoną zdecydować, który projekt wybrać.

Czy mógłbym prosić o przesłanie rysunków z bardziej szczegółowymi wymiarami tych domów, jakichś szerszych informacji?

Bardzo proszę o przesłanie materiałów na adres stanczaj@wp.pl 

 

Z góry bardzo dziękuję,

pozdrawiam,

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę również o rysunki / kosztorys dla Lena i Lena mała na adres f.aa@wp.pl dziękuję

Mam jeszcze pytanie jaki jest koszt wykonania projektu wentylacji mechanicznej (rekuperator)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

WITAM

duże zainteresowanie tym projektem. i się nie dziwię. dla mnie tez jest w 95 proc idealny. tez jestem zainteresowany jego kupnem.

poproszę o kosztorys i rysunki na e-mail zwbenek@wp.pl

dzięki

 

może ktoś się odezwać (podać e-mail) z osób które już budują. chciałbym się podpytać o coś. mój e-mail

zwbenek@wp.pl

będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

duże zainteresowanie tym projektem. i się nie dziwię. dla mnie tez jest w 95 proc idealny. tez jestem zainteresowany jego kupnem.

poproszę o kosztorys i rysunki na e-mail zwbenek@wp.pl

dzięki

 

może ktoś się odezwać (podać e-mail) z osób które już budują. chciałbym się podpytać o coś. mój e-mail

zwbenek@wp.pl

będę wdzięczny

Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy materiały pokazowe.

Kosztorysy do  projektów dostępne są odpłatnie:

https://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/

https://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e482705d9a92fcf8m.jpg

 

077f084dc5679d55m.jpg

Witam.Jesteśmy zainteresowani tym projektem ,czy byłaby możliwość obejrzenia waszej  realizacji na żywo?(oczywiście jeśli budujecie państwo niezbyt daleko od nas,jesteśmy z okolic sandomierza) Bardzo pomogłoby nam to w podjęciu decyzji.Proszę o kontakt   konczynka1@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Łukasz

Witam. Buduję ten domek. Przestrzegam przed stromymi, niewygodnymi schodami. Nie zwróciłem totalnie na to uwagi przy wyborze projektu, bo wpasował on się w moje preferencje we wszystkich innych aspektach. Nie wiem może wszystkie projekty małych domów tak mają, ale uważam że schody o wymiarach 19/25 są po prostu niewygodne i zbyt strome jak na dom w którym się mieszka, co innego domek letniskowy. Poprawienie tych wymiarów w danym projekcie jest nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Buduję ten domek. Przestrzegam przed stromymi, niewygodnymi schodami. Nie zwróciłem totalnie na to uwagi przy wyborze projektu, bo wpasował on się w moje preferencje we wszystkich innych aspektach. Nie wiem może wszystkie projekty małych domów tak mają, ale uważam że schody o wymiarach 19/25 są po prostu niewygodne i zbyt strome jak na dom w którym się mieszka, co innego domek letniskowy. Poprawienie tych wymiarów w danym projekcie jest nierealne.

Witam. Szerokość stopni to 26cm. Schody zostały zaprojektowane zgodnie z wszelkimi normami i przepisami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...