Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Telimena


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam, proszę o inforację czy w projekcie na etapie adaptacji istnieje możliwość wprowadzenia takich zmian aby dom zmieścił sie na działce o szerokości 19 m? np. poprzez likwidację wykusza i ewentualnym przesunięciu ściany bocznej w salonie i kuchni? Czy również mogę prosić o przeslanie szczegółowych materiałów na adres saradm@interia.pl. Z góry dziękuje za informację. Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 717
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, proszę o inforację czy w projekcie na etapie adaptacji istnieje możliwość wprowadzenia takich zmian aby dom zmieścił sie na działce o szerokości 19 m? np. poprzez likwidację wykusza i ewentualnym przesunięciu ściany bocznej w salonie i kuchni? Czy również mogę prosić o przeslanie szczegółowych materiałów na adres saradm@interia.pl. Z góry dziękuje za informację. Pozdrawaim.

Witam

Materiały wraz z odpowiedzią prześlemy w poniedziałek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem zainteresowana zakupem projektu czy mogłabym prosic o przesłanie rysunków ze szczegółowymi wymiarami na mój adres mailowy gmarszal@o2.pl

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Projekt dom bardzo mi sie podoba. Prosze o informacje czy dom ten mozna zbudowacrowniez w wersji domu pasywnego. Z gory dziekuje za odpowiedz na adres email -frontczak.j.k@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata i Marek

Witamy staliśmy się :)właścicielami projektu Telimena (lustro) i zaczyna się nasz bój...:)z budową,jak do nas dojdzie od razu ląduje u architekta do adaptacji i się zacznie.Jako ze porywamy się z motyka na słońce(kasa..:),będziemy się starać systemem optymalizacji kosztów(gospodarczym)zobaczymy jak będzie nam szło..:)Jest 2.12.2014(czekamy na projekt ciekawe ile będzie szedł z biura Dobre Domy??!Mapka do celów projektowych jest(6 tyg. oczekiwania)złożona,architekt zgodził się pracować na wersji roboczej(przyłącza i tak dalej)W razie pytań chętnie się podzielimy naszymi doświadczeniami-chociaż mamy doświadczenie -0 ale jakoś pójdzie....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy staliśmy się :)właścicielami projektu Telimena (lustro) i zaczyna się nasz bój...:)z budową,jak do nas dojdzie od razu ląduje u architekta do adaptacji i się zacznie.Jako ze porywamy się z motyka na słońce(kasa..:),będziemy się starać systemem optymalizacji kosztów(gospodarczym)zobaczymy jak będzie nam szło..:)Jest 2.12.2014(czekamy na projekt ciekawe ile będzie szedł z biura Dobre Domy??!Mapka do celów projektowych jest(6 tyg. oczekiwania)złożona,architekt zgodził się pracować na wersji roboczej(przyłącza i tak dalej)W razie pytań chętnie się podzielimy naszymi doświadczeniami-chociaż mamy doświadczenie -0 ale jakoś pójdzie....:)

witam i gratuluję!!!za około 3 tygodnie powinienem mieć mapę do celów projektowych....a wtedy tylko zakup Telimena lustro....:)proszę o kontakt: sylwester.panczak@gmail.compozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata i Marek

Dobre Domy się spisały..:)projekt dotarł w 2 dni nic nie brakowało,pierwsze gorączkowe przejrzenie i znowu zacznie się burza mózgów.... :)!!co zmienić by się dobrze mieszkało-1 wnioski same się nasuwają-drzwi wejściowe do poprawy za szerokie (koszt 1,5x niż 90cm),świetlik nad drzwiami do kotłowni po co? jak już jest okno ,dorzucimy 2 dachowe okna( garderoba,sypialnia)schody na dole będą ażurowe(schowek pozostanie ale krótszy),okno witrynowe przy jadalni pozostanie ,chociaż cena 1szt  prawie taka jak wszystkich pozostałych(zorientowałem się w temacie) ale urok jest bezcenny...:)i dalej szukamy i czekamy na propozycje gdzie projektant popuścił wodze fantazji.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek

Witamy staliśmy się :)właścicielami projektu Telimena (lustro) i zaczyna się nasz bój...:)z budową,jak do nas dojdzie od razu ląduje u architekta do adaptacji i się zacznie.Jako ze porywamy się z motyka na słońce(kasa.. :),będziemy się starać systemem optymalizacji kosztów(gospodarczym)zobaczymy jak będzie nam szło..:)Jest 2.12.2014(czekamy na projekt ciekawe ile będzie szedł z biura Dobre Domy??!Mapka do celów projektowych jest(6 tyg. oczekiwania)złożona,architekt zgodził się pracować na wersji roboczej(przyłącza i tak dalej)W razie pytań chętnie się podzielimy naszymi doświadczeniami-chociaż mamy doświadczenie -0 ale jakoś pójdzie.... :)

witam,

ja też gratuluję wyboru, sam na wiosnę mam zamiar zacząć budowę, na 99% będzie to Telimena, jak dla mnie bardzo ciekawy projekt, mam nadzieję, że forum będzie coraz bardziej przydatne i że będzie miejscem wymiany doświadczeń, proszę piszcie co zmieniacie w swoich projektach, moje doświadczenie też jest małe ale mam nadzieję, że wspólnie rozwiążemy niejeden problem....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata i Marek

po spotkaniu z architektem -ogólnie wyrażał sie ze jest ok tylko jedna uwaga ze jest mostek termiczny nad jadalnia i okna balkonowe na 1 pietrze muszą być skrócone tak ok. 20cm. po naszych oporach zgodziliśmy sie i tak nie będzie balkonu tylko tzw. fałszywy balkon .Beata i Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kolejny zachwycony zamierzam budować dom wg projektu Telimena. Start wiosną. Właśnie finalizuję zakup działki. Moje zmiany będą polegały na tym, że garaż (19,7 mkw) oraz pomieszczenie gospodarcze (8,9 mkw) zostają zmienione na pokój od strony frontowej (około 9 mkw) oraz dużą łazienkę (około 20 mkw), a właściwie łaźnię z witryną i wyjściem na poszerzony taras z tyłu domu. Będę również likwidował balkon w jadalni. Zamiast bramy garażowej będzie lustrzane odbicie lewej strony. Wejście również zamierzam zmniejszyć. Dom przeznaczony dla 4 osobowej rodziny (dwóch synów). Garaż będzie osobny, ale dopiero w przyszłości. Chętnie obejrzałbym gotową Telimenę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata i Marek

Szymon gratuluje!!!!zmiany duże ,zwłaszcza łazienka 20m2-ganiać się będziecie..:)u nas czas oczekiwania na mapki!!do celów projektowych i jest walka w głowie płyta fundamentowa(z w budowaną istalacją grzewczą woda)czy tradycyjnie ława??walka  miedzy kosztami a terminami i jakością wykonania-napisze co wybralismy po naradzie z kierownikiem budowy(drogi jest ale z doświadczenia żony -zwróci się ze 3 razy)Witamy w klubie .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno,może większą Telimene???nie rozważałeś tego pomysłu??

Witam wszystkichPozdrawiam wszystkich, którym podoba się Telimena na forum poświęcone temu projektowihttp://www.telimena.fora.pl/Razem będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami, radami, wiedzą w temacie budowy naszego wymarzonego domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...