Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Koszty budowy domu


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem ostatnio informacji apropo kosztów budowy domu jednorodzinnego, znalazłem informację, że do stanu surowego muszę wydać jakieś ćwierć miliona... Kosztorys jest tu

http://kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2013/06/22/ile-kosztuje-budowa-pietrowego-domu-jednorodzinnego-z-piwnica-stan-surowy/

 

Czy nie wydaje wam się, że to tak ze dwa razy za drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 10 months later...
Gość Tadek

Mam pytania czy ktoś już jest szczęśliwym posiadaczem domu Promyk, najlepiej w okolicy Oświęcimia :). Jeżeli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem wykończonego domu w Polsce, bardzo bylibyśmy wdzięczni za faktyczny kosztorys tego domu (zdjęcia mile widziane). Od miesiąca przeglądamy wszystkie projekty i im dłużej tym trudniej wybrać nam projekt. Z góry bardzo dziękujemy.MiT e-mail: janmit3@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

 

Jeśli chodzi o ogrzewanie to zawsze trzeba korzystać z tego, co będzie zarówno ekonomiczne jak i skuteczne. Ja polecam więc skorzystanie z rozwiązania, które będzie zawierać w sobie zarówno klimatyzację jak i również ogrzewanie oraz wentylację. Jest to system Feelco, czyli ogrzewanie nadmuchowe (powietrzne) nowej generacji. Jest to coś całkowicie nowego w naszym kraju i moim zdaniem jest to coś bardzo przyszłościowego. Feelco jest bowiem nie tylko bardzo wygodny w obsłudze, ale również ekonomiczny. System sam dostosowuje temperaturę powietrza w domu, w zależności od tego jakie warunki panują na zewnątrz. Dzięki temu zawsze będziemy mieć odpowiednio ciepło lub też będziemy cieszyć się przyjemnym chłodem, jeśli akurat mamy do czynienia z najbardziej upalnymi dniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czesc.

 

Macie moze wyrobione zdanie na temat pompy ciepla? U mnie w miescie jest organizowane jakies spotkanie na ten temat .. ktory mnie zainteresowal.

 

Jeszcze jedna kwestia to panele sloneczne zakladane na dach. Da rade tym teoretycznie chociaz zebrac tyle energii aby udalo sie nagrzac wode?

 

 

 

Dzieki wszystkim za wyrazenie swoich opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
Gość marco.fu

Koszt do stanu surowego zamkniętego to okolice 200 tys. zł (liczę razem z robotą i fundamentami). Pompa ciepła nie jest moim zdaniem konieczna do szczęścia. U mnie przy domu o pow. 100 m2 z garażem wyszło trochę ponizej 200 tys. Dom murowany z Porothermu 25 cm + 15 cm wełny. Na dachu też ceramika. Polecam tylko takie rozwiązania konstrukcyjne, bo poniżej tych materiałów zaczynają się już kompromisy - czy cena czy jakość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak naprawdę zależy od ekipy budowlanej oraz projektu. Pracownia architektoniczna wykonująca projekt na specjalne zamówienie liczy sobie za to duże pieniądze. Z kolei wybierając gotowy projekt zmniejsza się koszta. Istotne są także wymiary oraz stan wykończenia na jakim nam zależy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

A w jaki sposób są budowane Wasze domy, w sensie czy są wydajne energetycznie? Przed nami dopiero zakup działki, więc zanim dojdziemy do etapu budowy domu to minie trochę czasu... ale zastanawiam się nad domem efektywnym energetycznie. Z tego co tutaj piszecie, to jednak koszty mogą nas przerosnąć, bo przeważnie takie budownictwo jest o kilkadziesiąt procent droższe :/ Czytałem o efektywności tutaj  http://trendywenergetyce.pl/efektywnosc-energetyczna-budynkow i to w sumie coś fajnego, podoba mi się. Ale jak będzie z pieniędzmi? Co myślicie, czy Waszym zdaniem warto dopłacić te kilkadziesiąt tysięcy złotych? Czy ktoś ma dom wybudowany w takim standardzie, jak wygląda kwestia utrzymania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zdecydowanie, zawsze wychodzi drożej niż w założeniach :-/ W trakcie pojawiają się różne nowe koszty, których nie przewidzieliśmy, albo sytuacje, które powodują, że trzeba zmodyfikować plan i zwiększyć wydatki. Do tego mało kto myśli od razu o ubezpieczaniu takiego domu, a to kolejne dodatkowe koszty. My np.  braliśmy jeszcze dodatkowe ubezpieczenie do kredytu. Coś takiego  https://multirisk.pl/ubezpieczenie-mieszkania-domu/ . I mimo że ta opcja sprawiła, że czuliśmy się bezpieczniej, że w razie gdyby coś się stało to sobie poradzimy, to z drugiej strony to też był wydatek, którego nie planowaliśmy na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.

Ja mam pytanie odnośnie projektu "Słoneczko I". Czy może wypowiedzieć się ktoś, kto realizował ten projekt w okolicach Nysy, jakie są rzeczywiste koszty realizacji?

Z góry dzięki,

Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...

No właśnie, my też się przymierzamy do kupna, ale nie wiemy, czy lepiej w stanie deweloperskim, czy umeblowany. Jesteśmy w tym zieloni, a czas nas też goni, bo niedługo pojawi się dziecko i nie chcemy w ciasnym mieszkanku się cisnąć. Miał ktoś taki dylemat? Jak duża to różnica kosztów, jeśli nie ma się w rodzinie "złotej rączki"? ;) Myślimy też nad zakupem nowego mieszkania w Knurowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...