Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Portos


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Zbyszku mam pytanie. Ile pustaków kupił pan na cały dom PORTOS? Nie mam jeszcze tego projektu więc nie wiem jaka jest powierzchnia wszystkich ścian w metrach kwadratowych. Jestem zaineteresowany kupnem pustaków ytong lub solbet i nie chce przedobrzyć z ilością. Z góry DZIEKUJE za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zbyszku mam pytanie. Ile pustaków kupił pan na cały dom PORTOS? Nie mam jeszcze tego projektu więc nie wiem jaka jest powierzchnia wszystkich ścian w metrach kwadratowych. Jestem zaineteresowany kupnem pustaków ytong lub solbet i nie chce przedobrzyć z ilością. Z góry DZIEKUJE za odpowiedź.

 

Witam u mnie wyszło 1260 szt solbet 8,05 brutto + worek kleju gratis do palety i około 500 szt 12 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję Panie Zbyszku za wcześniejszą odpowiedź. Napisał Pan, że na budowę Portosa poszło 1260 pustaków Solbet. Miałbym jeszcze jedno pytanie. Jaką Pan robił na wysokość ściankę kolankową tj. na ile pustaków. Z góry Dziękuję za odpowiedź.

 

Witam otóż ze ścianką kolankową nic nie kombinowałem wyszła 51cm tak jak w projekcie ,czyli 1 pustak i wieniec.Proszę kliknąć na link który podałem wcześniej jest tam zdjęcie i co nie co opisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje Panie Zbyszku jeszcze raz za wcześniejsze odpowiedzi. Jestem tylko ciekawy czy te 500 sztuk pustaków 12 cm to nie za dużo? Dzisiaj kupiłem Solbet 24 cm tyle ile Pan mi poradził. Ciągle nie mam jeszcze projektu i dla tego ta moja niepewność. Nie jestem też budowlańcem.... Rozumie że wewnątrz domu ściany nośne są z pustaka 24 cm natomiast ściany działowe z 12 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panie Zbyszku jeszcze raz za wcześniejsze odpowiedzi. Jestem tylko ciekawy czy te 500 sztuk pustaków 12 cm to nie za dużo? Dzisiaj kupiłem Solbet 24 cm tyle ile Pan mi poradził. Ciągle nie mam jeszcze projektu i dla tego ta moja niepewność. Nie jestem też budowlańcem.... Rozumie że wewnątrz domu ściany nośne są z pustaka 24 cm natomiast ściany działowe z 12 cm?

 

Witam ściana nośna z 24-ki jest tylko jedna reszta to sciany działowe z 12cm u mmnie poszło 5 palet po 96 szt w palecie zostało 30 szt .Zaznaczam że ściany zostały postawione tak jak w projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PORTOSOWICZÓW

 

Razem z żoną jesteśmy coraz bliżej podjęcia ostatecznej decyzji co do zakupu właśnie tego projektu. W ogóle bardzo nam się podobają projekty Tomka Flaka i Marcina Abramowicza - naprawdę wszystkie te które znaleźliśmy w sieci i nam się podobały okazywały się ich autorstwa

Bardzo podoba nam się ATOS, PORTOS, ARAMIS i KALIOPE. gdyby nie ta kotłownia w KALIOPE to projekt jet dla nas idealny ,,, lub inaczej można napisać - w PORTOSIE brakuje nam pokoju "hobby/biuro" na dole i spiżarni cała reszta jest idealna

Nad wyborem projektu zastanawiamy się już wystarczająco długo i chyba czas podjąć decyzję - chyba odpuścimy ten pokój na dole i weźmiemy portosa ten domek jest piękny i w środku tez ma wszystko co trzeba no może poza tym pokojem ... możliwe że kiedyś będziemy żałować że nie zdecydowaliśmy się na projekt z takim właśnie pomieszczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość joasia@marcin

My się podjeliśmy tego projektu zapraszam na forum- muratordom tam szukaj cinek@julia mamy załączone zdjęcia:)

I podjelismy się paru zmian,ale na dzień dzisiejszy budowałabym jeden z tych domków ''Amaltea 1''gdyż koło kuchni ma spiżarkę i obok kuchni jest jadalnia ale z tym oknem co jest w łuku w wypuscie i tam fajnie by wchodził stół, mozna przez to duzo zaoszczędzic miejscia i pięknie to wygląda:)(nie wiem jak fachowo się na to mówi ale w Portosie są te okna w salonie:/jego wymiary to 129.30m,i na parterze mieści się dodatkowe pomieszczenie które bym zagospodarowała kotłownią,a pomieszczenie nr:1/8 na takie pierdoły jak mopa z wiaderkiem,szczotke,odkurzać,deske do prasowania itd.

Harmonia 2 też jest dosyc ciekawa!

Przemylście dokładnie jeśli nie chcecie robić domu podpiwniczonego lub dodatkowej wiaty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość marzena

Witam ja zaczynam budowę wiosną 2011 i niestety nigdzie nie mogę znaleźć w internecie blogów na temat budowy Portosa.Mnie też troszkę martwi ta kuchnia jest dosyć wąska. Zamiast garderoby na dole myślimy by zrobić spiżarnie salon. Także wyrównujemy ściany od strony ogrodu. dzięki temu salon będzie większy.Zastanawiamy się nad kominkiem czy będzie nam potrzebny. Likwidujemy boczny balkon.

 

proszę powiedzcie ile kosztowały was zmiany związane z: likwidacją balkonu, poszerzeniem salonu i jak ta kuchnia rzeczywiście jest taka wąska?gdzie budujecie dom? my jesteśmy z Pszczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można dokonać zmian w projekcie o ile na to wyrazi pisemną zgodę właściciel projektu a dalej zatwierzdzi nadzór budowlany . a cena przeprojektowania to kwestja dogadania się z projektantem , a takich nie brakuje w nadzorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość robert79

Witam,

Ja natomiast mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć ile należy zakupić bloczków fundamentowych ?

Według zestawienia materiałowego dołączonego do projektu, który kupiłem trzeba mieć ich 192szt., zato na zdjęciu zamieszczonym przez Zbyszka można ich naliczyć co najiej 800szt.

Za podpowiedz z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja natomiast mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć ile należy zakupić bloczków fundamentowych ?

Według zestawienia materiałowego dołączonego do projektu, który kupiłem trzeba mieć ich 192szt., zato na zdjęciu zamieszczonym przez Zbyszka można ich naliczyć co najiej 800szt.

Za podpowiedz z góry dziękuję.

 

WITAM 800szt to mało powiedziane ja miałem nierówny teren i musiałem podnieść w jednym rogu budynek na 1,4m i został wydłużony o 1m więc wyszło 1600 szt po2,3zł za szt. wys.12cm . Tak więc za bardzo nie mogę doradzić ale uważam że przy równym terenie to i tak licz na 800szt.192szt nie realne starczy na dwie warstwy ,proszę zauważyć ze dużo bloczków pójdzie wewnątrz pod ściany nośne których na zdjęciu jeszcze nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...