Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Metis II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...

Właśnie robię fundamenty. Jakby co, to tylko w tym temacie jestem na bieżąco.

Norbert

 

Witam,

Zachęcam do umieszczania zdjęć z budowy domu Metis II na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię fundamenty. Jakby co, to tylko w tym temacie jestem na bieżąco. Norbert

 

Interesuje mnie, czy zmieniałeś coś w projekcie?

Nam trochę nie pasuje kuchnia na południu, wolelibyśmy ją od strony wejścia, w miejscu salonu.

No i czy mógłbyś podać mniej więcej koszt budowy, jaki Wam wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Witam.

Czy ktoś już wybudował dom na bazie tego projektu? Chętnie wysłucham rad, co do jego realizacji i funkcjonalności:)

 

D~ługo zastanawia~łam się nad projektem, numer 1 by~ł PROTON, może dlatego, że Ci co go budowali wklejali fotki z realizacji. Jednak po d~łuższym zastanowieniu jestem zdecydowana na Metis II, bo: jest zadaszone wejście i taras, jest strych i fajny rozk~ład pokoi na piętrze. Myślę, że na dole zmniejszę ~łazienkę o prysznic i na ściance postawię lod~ówkę, w kuchni nie zrobię spiżarki tylko pod schodami, bo zrezygnuję z pokoju na parterze na korzyść kot~łowni do kt~órej będzie wejście z garażu, a w miejscu spiżarki zrobię barek "śniadaniowy". na piętrze będą trzy sypialnie, w pokoju nad wejściem zrobię dużą ~łazienkę z przejściem do pralni, a w pokoju na przeciwko będzie moja sypialnia z garderobą. Pokoje dzieci bez zmian, tylko zamiast balkon~ów chcia~łabym duże okna. I to wszystko, za chwilę z~łożę zam~ówienie na projekt, oczywiście lustrzane odbicie. Fajnie jakby wszyscy budowniczy Metisa chcieli by się chwalić swoimi domkami,ja też postaram się pokazać to co zrobię oczywiście z pomocą mojego męża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Gość Gość

Rozpoczęliśmy budowę w październiku 2011 r., obecnie (styczeń 2012) jesteśmy w trakcie krycia dachu dachówką. Ze względu na urodzajną ziemię byliśmy niejako zmuszeni wybudować Metisa z piwnicą.Zmiany: - kosztem pomniejszenia pokoju na parterze zrobiliśmy schody do piwnicy,- zlikwidowaliśmy spiżarkę przy kuchni,- pomniejszyliśmy dolną łazienkę od strony kuchni, aby wstawić na tej ścianie lodówkę,- poszerzyliśmy salon o około 60 cm,- na pietrze zrezygnowaliśmy z pokoju nad wejściem i zrobiliśmy tam łazienkę z przejściem do pralni,- w pokoju na przeciw zrobiliśmy przejście do garderoby (to nasza sypialnia),- dzieci mają pokoje z małymi balkonami.Tyle zmian, mamy sporo zdjęć, w miarę możliwości będziemy je zamieszczać.Pozdrawiamy wszystkich Metisowych budowniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Norbert

Rozpoczęliśmy budowę w październiku 2011 r., obecnie (styczeń 2012) jesteśmy w trakcie krycia dachu dachówką. Ze względu na urodzajną ziemię byliśmy niejako zmuszeni wybudować Metisa z piwnicą.

Zmiany:

- kosztem pomniejszenia pokoju na parterze zrobiliśmy schody do piwnicy,

- zlikwidowaliśmy spiżarkę przy kuchni,

- pomniejszyliśmy dolną łazienkę od strony kuchni, aby wstawić na tej ścianie lodówkę,

- poszerzyliśmy salon o około 60 cm,

- na pietrze zrezygnowaliśmy z pokoju nad wejściem i zrobiliśmy tam łazienkę z przejściem do pralni,

- w pokoju na przeciw zrobiliśmy przejście do garderoby (to nasza sypialnia),

- dzieci mają pokoje z małymi balkonami.

Tyle zmian, mamy sporo zdjęć, w miarę możliwości będziemy je zamieszczać.

Pozdrawiamy wszystkich Metisowych budowniczych.

 

Witam

Bardzo mnie cieszy że ktoś w tym okresie zaczął budowę. Ja mam projek i pozałatwiane wszystkie pozwolenia. Niestety rozpoczęcie prac ziemnych odłożone zostało na Maj - czy jest możliwość skonataktowania się i zobaczenia jak idą prace??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość gudmar7

Rozpoczęliśmy budowę w październiku 2011 r., obecnie (styczeń 2012) jesteśmy w trakcie krycia dachu dachówką. Ze względu na urodzajną ziemię byliśmy niejako zmuszeni wybudować Metisa z piwnicą.

Zmiany:

- kosztem pomniejszenia pokoju na parterze zrobiliśmy schody do piwnicy,

- zlikwidowaliśmy spiżarkę przy kuchni,

- pomniejszyliśmy dolną łazienkę od strony kuchni, aby wstawić na tej ścianie lodówkę,

- poszerzyliśmy salon o około 60 cm,

- na pietrze zrezygnowaliśmy z pokoju nad wejściem i zrobiliśmy tam łazienkę z przejściem do pralni,

- w pokoju na przeciw zrobiliśmy przejście do garderoby (to nasza sypialnia),

- dzieci mają pokoje z małymi balkonami.

Tyle zmian, mamy sporo zdjęć, w miarę możliwości będziemy je zamieszczać.

Pozdrawiamy wszystkich Metisowych budowniczych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...