Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Emanuela


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Dom jak dla mnie bardzo funkcjonalny. Mieszkam w nim już trzy lata i jestem bardzo zadowolony.

Następny dom jaki będę budował będzie taki sam z delikatnymi modyfikacjami w kuchni.

 

Witam,

Zapraszam do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu Emanuela na naszym forum. Sądzę, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem innych użytkowników forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ja właśnie zaczynam budować emanuela2, ponieważ ma dwa garaże no i 4m dodatkowo na górze.

 

Witam,

Zachęcam do umieszczania zdjęć z budowy domu Emanuela II na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli macie jakies pytania odnosnie budowy tego domu to chetnie sie z wami podzielimy informacjami. Dom rzeczywiscie jest piekny wizualnie, jednak w trakcie budowy wyszlo ze ma jednak sporo ukrytych rzeczy ktore niestety bardzo go podrozaja i zbytno nie da sie tego ominac jezeli chce sie miec dom wybudowany dobrze. Podam prosty przyklad: Poddasze jest bez filarow wzmacniajacych bardzo skomplikowany dach wiec cała konstrukcja dachowa trzyma sie na narozniakach domu. W zwyłym domy wchodza zwyle 4 prenty w kazdy naroznik w emanueli wchodzi 8 pretów fi 8 i po 4 fi 16 na kazdy naroznik jest to spowodowane tym ze na te narozniki mocuje sie specjalne konstrukcje metalowe i to wlasnie one trzymaja wiezbe i caly dach. Rsynki tych konstrukcji metalowych znajduja sie w projekcie pomocniczym Emanueli. Wszystkie te metale waza okolo tony i dlatego jest to spory koszt,plus bardzo drogie śruby ktore łacza metal z wiencem i sruby ktore lacza metal z krokwia. Jezeli ktos jest zainteresowany to chetnie przesle zdjecia wiezby i owych metali. Melismy szczescie ze trafilismy na bardzo dobrych fachowcow od dachu ktorzy po pierwsze nie przerazili sie samym zamocowaniem owych konstrukcji metalowych. Jezeli koge doradzac to prosze nie bierzcie byle kogo do tego dachu zebyscie pozniej nie mieli z nim problemow. Moj email to bebeborwik@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Konstrukcja więźby jest wynikiem pewnych kompromisów na etapie opracowywania projektu. Unikając słupów na poddaszu stworzyliśmy możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń na poddaszu, układu ścianek działowych. Uzyskują Państwo wnętrza, których przestrzeń nie jest zakłócona elementami konstrukcyjnymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Konstrukcja więźby jest wynikiem pewnych kompromisów na etapie opracowywania projektu. Unikając słupów na poddaszu stworzyliśmy możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń na poddaszu, układu ścianek działowych. Uzyskują Państwo wnętrza, których przestrzeń nie jest zakłócona elementami konstrukcyjnymi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiscie zgadzam sie z Panstwem. My wybudowalismy swoja emanuela zgodnie z projektem, a wiec nie mamy slupow na poddaszu tylko wykorzystalismy konstrukcje metalowe zawarte w projekcie pomocniczym. Poddasze w emenueli rzeczywiscie jest piekne, duze, bardzo dobrze sa rozwiazane okna dachowe. Chcialam tylko uczulic przyszlych inwestorow na sam fakt ze nie jest to zwykly dach kopertowy, bowiem te konstrukcje metalowe sa dobrym rozwiazanie ale z drugiej strony szalenie kosztownym. Trzeba miec bardzo dobrych dekarzy przy montowaniu wiezby dachowej, a bedziecie panstwo szalenie zadowoleni z osiagnietego wyniku. Zycze sukcesow i cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiscie zgadzam sie z Panstwem. My wybudowalismy swoja emanuela zgodnie z projektem, a wiec nie mamy slupow na poddaszu tylko wykorzystalismy konstrukcje metalowe zawarte w projekcie pomocniczym. Poddasze w emenueli rzeczywiscie jest piekne, duze, bardzo dobrze sa rozwiazane okna dachowe. Chcialam tylko uczulic przyszlych inwestorow na sam fakt ze nie jest to zwykly dach kopertowy, bowiem te konstrukcje metalowe sa dobrym rozwiazanie ale z drugiej strony szalenie kosztownym. Trzeba miec bardzo dobrych dekarzy przy montowaniu wiezby dachowej, a bedziecie panstwo szalenie zadowoleni z osiagnietego wyniku. Zycze sukcesow i cierpliwosci.

 

Witam,

Chciałabym Panią zachęcić do umieszczenia zdjęć Emanueli na naszym forum. Na pewno zainteresują one pozostałych forumowiczów. Dodatkowo zapraszam do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

osobiście jestem już zdecydowana na wybór Emanueli,jednak zastanawiam sie jeszcze na zmianami jakie chcę wprowadzić. Czytałam na jakimś forum, że ktoś zastąpił taką skomplikowaną i kosztowną konstrukcję dachu rozwiązaniami tradycyjnymi...Czy może jest ktoś, kto ma podobne plany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, A jak z pralnia albo z pralką. Czy pranie realizujecie w pomieszczeniu gospodarczym a moze w gory w łazience. Ponieważ zastaniawiałem się na zmiajszyć górną łazienke by zrobic mała pralnie.Dodam że planuje zbudować taki dom. Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A jak z pralnia albo z pralką. Czy pranie realizujecie w pomieszczeniu gospodarczym a moze w gory w łazience. Ponieważ zastaniawiałem się na zmiajszyć górną łazienke by zrobic mała pralnie.

Dodam że planuje zbudować taki dom.

Sebastian

 

Właśnie mam Emanuelkę i planuję podzielić górną łazienkę, aby zrobić tam pralnię i niewielką suszarnię. Projekt jest bardzo zgrabny i funkcjonalny, ale kilka drobnych zmian planujemy zrobić:

W korytarzu na piętrze planujemy zrobic garderobę koło dużej sypialni umieszczając okno dachowe nieco wyżej niz zostało zaplanowane w projekcie. Zamykamy też kuchnię od strony "korytarza w korytarzu", aby zyskać dodatkowe miejsce, które przeznaczymy na lodówkę. Mamy problem z sufitem w mniejszym pokoju z balkonem, bo jest tam tyle skosów... Co myślicie o tych przeróbkach drodzy użytkownicy Emanuelek? Będę wdzięczna za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Justyna

Witam Państwa.

Przed 2 miesiącami wprowadziłam sie z cała moja rodziną do domku- Emanueli. Sam projekt bardzo mi sie spodobał już na samym początku, gdy tylko go zobaczyłam. Chciałam mieć dach kopertowy, wielkie okna w salonie, no i mam. Jednak mimo tych zalet, niestety sa też i wady, króre wychodzą dopiero w trakcie lub już w czasie mieszkania w domu. Na szczęście mam brata, który zajmowal sie projektowaniem wnetrz i doradzil mi co nieco. Dla wszystkich Państwa, ktorzy chca lub sa w trakcie budowy. Po pierwsze, dom ten jest duzy (przestroga dla tych, którzy chca miec mały, zgrabny domek). Po drugie, wg mnie, holl w domu nie jest praktyczny. Dokonalismy pewnych zmian w projekcie lazienki i spizarki na dole. Lazienka na dole jest baaaardzo mala (wg projektu), nie praktyczna w ogóle.Rozwiazaniem jest wydłuzenie ściany lazienki i spizarki, oraz wyrównanie jej ze siana gabinetu. my zaprojektowalismy te sciany pod róznymi katami, wiec powstała "krzywa "sciana, ktora super wyglada. Ponadto na tej scianie zrobilismy tynki ozdobne w ostrym kolorze, co wyglada naprawde imponujaco. Wejscie do spizarki zrobilismy przez front meblowy w kuchni, tzn. cała sciana jest zabudowana meblami kuchennymi, w tym sa drzwi, wykonane z tego samego frontu mebl. Tworzy to piekna, jednolita bryłe. Nikt nie przypuszcza, ze jest to wejscie do spizarki.

Kuchnia nie jest zbyt duza, a mimo to zrobilismy wyspe ruchoma, na kółkach, z której mozemy zrobic półwysep. Super rozwiazanie i mozna zmieniac ustawienie mebli co jakis czas.Prosze zwrocic uwage na ilosc okien w kuchni. najlepiej zaprojektowac sobie najpierw ustawienie kuchni, a potem dopiero ustawienie okien. Wg mnie jest za duzo okien w projekcie w kuchni.

Okno w lazience na dole nie musi byc takie duze, my mamy okienko 50x60, wystarcza w zupelnosci. I miejsce pod nim jest do wykorzystania.

Umiejscownienie kominka jest równiez wg mnie bez sensu. Prosze zwrocic na to uwage.

Na gorze zastapilismy lazienke dla rodzicow - garderoba, co wydaje nam sie sensowniejsze.

W projekcie jest taras, z ktorego schodzi sie po schodach. Nie praktyczne wg mnie. Wylalismy sama duza plyte betonu pod taras, bez schodow, rowny z terenem.

Mam nadzieje, ze choc troszke pomoglam tym, ktorzy chca budowac domek. W srodku na parterze jest bardzo przestronny, jest duzo miejsca, no i przede wszystkim swiatla, dzieki duzym oknom.

Pozdrawiam,

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

osobiście jestem już zdecydowana na wybór Emanueli,jednak zastanawiam sie jeszcze na zmianami jakie chcę wprowadzić. Czytałam na jakimś forum, że ktoś zastąpił taką skomplikowaną i kosztowną konstrukcję dachu rozwiązaniami tradycyjnymi...Czy może jest ktoś, kto ma podobne plany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 8 months later...

Witam,

Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu domu Emanuela na naszym forum.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...