Jump to content
Forum dobredomy.pl

wrunger

Użytkownicy
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

wrunger's Achievements

Nowy

Nowy (1/3)

0

Reputation

 1. Ja myślę, że obok instalacji grzewczej ważne jest przeprowadzenie termomodernizacji, która zmniejsza potrzebę grzania w domu, jest wiele możliwości w zakresie bycia bardziej ekologicznym. Zainteresowałbym się również oknami oraz tym, czy właściwie wszystko wokół okien zostało zrobione, ważny jest też tzw. ciepły montaż.
 2. Podbijam, ktoś posiada na ten temat informacje? jak w ogóle mogłoby to wyglądać w drewnianym domu albo w domu z bali?
 3. Wiele osób podaje tutaj linki, a ktoś poważnie rozważył, czy lepsze są jakieś tańsze okna trzyszybowe, czy też okna dwuszybowe z wyższej półki? Bo to mnie nurtuje bardzo. Co raz głośnie słychać o tzw. domach pasywnych, gdzie to jakby jest standardem, ale nie słyszałem, żeby ktoś takowy dom wybudował w Polsce ze względu na koszt inwestycji.
 4. wrunger

  Fundamenty

  Można wylewać zimą, masę firm o tym pisze na swoich blogach np. tu https://regess.eu/news/fundamenty/lang/pl , ale ja bym tego nie robił przede wszystkim dlatego, że wzrosną dość sporo koszty stawiania takich fundamentów. Z drugiej strony będziesz miał pewność, że wszystko jest solidniejsze, bo nie tylko wyosokie dodatnie temperatury nie będą stanowić problemu, ale również mroźna zima. Tak więc, moim zdaniem wszystko zależy od głębokości Twojego portfela. Mnie na to na pewno nie stać, przynajmniej na tą chwilę
×
×
 • Create New...