Jump to content
Forum dobredomy.pl

GrzesiekD

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

556 profile views

GrzesiekD's Achievements

Nowy

Nowy (1/3)

0

Reputation

 1. Wiązary z transportem i montażem 24 166 zł. Dotyczy wersji słodki nowoczesny. Cena z wakacji 2017. Teraz jest pewnie więcej. Województwo mazowieckie.
 2. Kuchnia: Żona, rzeczywiście trochę się obawia jej wielkości, ale właśnie pojawiły się sufity i w moich oczach znacznie urosła. Szafek można zmieścić w niej całkiem dużo, ale przestrzeni do pracy jest raczej dla jednej osoby. Nasz wstępny projekt kuchni (ikea): Mamy już kominek: Sufity się robią: Więcej zdjęć dodamy za jakiś czas jak już będzie widać wykończeniówkę
 3. Na Pytanie o koszt jeszcze raz spojrzałem jeszcze raz na kosztorys dostępny na stronie dobre domy. Ceny podane są cenami netto - w takim razie wydaje mi się, że spokojnie można zamknąć dom w podanej cenie jeśli nie będziemy szaleć. Biorę pod uwagę ceny uśrednione i ja mieszkam w województwie Mazowieckim (w innych może być taniej - np. robocizna): (Stan wykończony 258000 + Instalacje 51600) x VAT 1,23 = 380000zł To jest kwota z którą się zgodzę, że za tyle spokojnie można zbudować jak nie będziemy robić "złotych klamek", a zarazem będziemy używać dobrych materiałów. Do tego jeszcze na pewno dojdą inne wydatki w stylu chodniki, ogrodzenia i dużo więcej. U nas zmiany w projekcie nie są duże: - zmniejszyliśmy okno w kotłowni do wysokości 150cm, - będzie ogrzewanie podłogowe (duża oszczędność miejsca i swoboda rozstawiania mebli) - kaloryfery tylko w łazienkach dogrzewane do wyższej temp. grzałką, - kominek będzie miał DGP (rozprowadzenie ciepłego powietrza do pokoi sypialnianych i dużej łazienki), - kable elektryczne itp położone wedle naszej wizji. pellet - jak dla mnie nie pasuje do tego projektu - kotłownia jest po prostu za mała, dodatkowo zaraz przy kuchni i nie ma osobnego wejścia. Ja bym 2 razy przemyślał jak wam się będzie tego używać.
 4. Tak już zamontowane. Nowe zdjęcia w pierwszym poście, a więcej pod linkiem do dysku google - też w pierwszym poście.
 5. @Gość_JustynaJBL - Na początku zaznaczę, że nie jestem żadnym znawcą i piszę na szybko. Od wyboru firmy budowlanej oczywiście bardzo dużo zależy. My akurat mieliśmy tu prostą drogę, bo parę lat temu najbliższa rodzina budowała dom. Dom był budowany przez kierownika budowy, który zajmuje się wszystkim (podwykonawcy, materiały budowlane itp.). Więc przy tej budowie po prostu zadzwoniłem do tej samej osoby. Może nie zawsze wszystko jest idealnie, czasami coś poprawiają, ale nawet nie zdążę tego wyłapać, a już jest poprawiane - wiadomo jak to przy budowie ktoś zawsze może coś zrobić nie tak przy tylu rzeczach. Jeżeli nigdy niczego Pani nie budowała proponuje także wybrać tą drogę. W takim wypadku kierownik będzie wiedział co i jak zrobić, jakie materiały będą ok i ma zniżki w okolicznych składach budowlanych. Wyboru materiałów w pierwszej części budowy dużych nie ma - często w projekcie nawet takie rzeczy jak jaki wybrać styropian, elementy kominów itp są opisane łącznie z marką. Oczywiście można to zmieniać, ale pytanie czy na pewno się to opłaci. Najlepiej popytać zaufanych znajomych/rodziny czy może kogoś znają (i ważne aby coś im wybudował i jaki był tego efekt). Co do cen - na chwile obecną (mazowieckie) raczej na koszt budowy podany na stronie dobrych domów trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. W tej chwili robocizna i materiały są na wysokim pułapie, a firmy borykają się z problemem, że nie ma komu robić. Kwotę podaną na stronie powiększyłbym o 1/3 (zakładając, że kwota jest brutto). @Gość_Stefan - chwila oczekiwania na dachówkę (przespaliśmy trochę kiedy zamówić, a akurat nasza wymarzona okazało się, że nie jest dostępna od ręki - tylko na zamówienie), a później wyjątkowo deszczowa w tym roku wrześniowa pogoda spowodowała trochę przestoju. Na dzień dzisiejszy: - instalacje elektryczne, telewizyjne itp. przedwczoraj zostały skończone, - pokrycie dachowe się kładzie, - właśnie odbywa się montaż okien, - pod koniec tygodnia jak się uda powinny być kładzione tynki. Także wreszcie coś się ruszyło. Nowe zdjęcia w pierwszym poście wrzucę pod koniec tygodnia lub w przyszłym jak będą widoczne duże zmiany
 6. Jakby ktoś był ciekawy fotorelacja z budowy domu słodki nowoczesny: https://drive.google.com/drive/folders/0Bx2cBGmU8e5NUUJnUVpNZ3JPYkE?resourcekey=0-FhJ_Q7MTimxuoFEtUmVy-A&usp=sharing Pod powyższym linkiem znajduje się znacznie więcej zdjęć niż będę zamieszczał bezpośrednio na forum - za długo się je tutaj dodaje. Zdjęcia będą aktualizowane o nowe wraz z postępem prac Początek stawiania fundamentów - 19 czerwca 2017 Zmiany w projekcie - okno w pomieszczeniu gospodarczym zostało zmniejszone do wysokości 150 cm. Nowe zdjęcia 20.07.2017: Aktualizacja 7.08.2017 - są już ścianki wewnętrzne i tarasy: Aktualizacja 15.08.2017 - więźba dachowa jest Aktualizacja 18.10.2017 - mamy okna, dachówkę, ocieplenie styropianem i tynki na ścianach:
×
×
 • Create New...