ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

PAKIET ROZWIĄZAŃ ENERGOOSZCZĘDNYCH

Co oznacza dom energooszczędny?

Zapotrzebowanie budynku na energię zależy od wielu czynników. Obniżenie go powinno być bardzo ważnym elementem podczas budowy domu i wyboru technologii. Wpływa bowiem zarówno w ogromnym stopniu na codzienny koszt utrzymania budynku  jak i na emisję do środowiska ciepła, zanieczyszczeń i materiałów nie podlegających biodegradacji.

Dom energooszczędny to budynek, przy budowie którego wykorzystano rozwiązania zapewniające dobrą izolację cieplną ścian, dachu, podłogi, zredukowano mostki cieplne, uwzględniono usytuowanie budynku względem stron świata, zapewniono szczelność okien i drzwi, przy zachowaniu odpowiedniej wentylacji. Innymi słowy – ograniczono do minimum straty energii i zapotrzebowanie na ciepło.

Na lata 2013-2022 przewidziano w budżecie państwa znaczną pulę środków mających na celu promowanie i dofinansowanie budownictwa energooszczędnego („Program dopłat do domów energooszczędnych”, realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w skrócie NFOŚiGW).

Dostosowanie projektu i realizowanego budynku do wszystkich kryteriów stawianych w programie dopłat to duże wyzwanie organizacyjne i finansowe dla inwestora i współpracujących z nim osób. Jako projektanci firmy Dobre Domy uznajemy, że najbardziej optymalnym elementem w zakresie energooszczędności budynku jest jego ochrona bierna, czyli w skrócie - izolacje cieplne.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć Pakiet rozwiązań energooszczędnych!

Jest to baza detali, która umożliwia inwestorom we współpracy z projektantem adaptującym dostosowanie tradycyjnie stworzonego projektu do kryteriów budynku energooszczędnego (NF 40) w zakresie architektury domu. Dlaczego w zakresie architektury i dlaczego energooszczędnego? Część architektoniczna projektu zawiera informacje na temat izolacji termicznych budynku i ten zakres dostosowania obejmuje pakiet energetyczny. W zakresie dostosowania części instalacyjnej projektu możemy polecić specjalizujących się w tym projektantów.


"Pakiet rozwiązań energooszczędnuch" będzie dołączany gratis do każdego zakupionego projektu naszego autorstwa.

 Dla wszystkich Państwa, którzy dokonali zakupu projektu z naszej oferty wcześniej oferujemy możliwość zakupienia "Pakietu rozwiązań energooszczędnych" w bardzo atrakcyjnej cenie 50 zł. Zamówienia można składać mailowo (info@dobredomy.pl) lub telefonicznie (71 352 04 40 lub 71 352 04 42).
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×