ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Vidia

NAZWA PROJEKTU
140.70 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
303 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Domy nowoczesne coraz częściej przyciągają uwagę Inwestorów. Projekt domu Vidia doskonale wpisuje się w ten trend. Proste kształty, ciekawe detale wykończeniowe, różnorodne materiały - to wszystko sprawia, że koło tego projektu domu trudno przejść obojętnie. Vidia to okazały dom z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym. Plan domu opiera się na klasycznym podziale funkcji pomiędzy parter i poddasze. Warto przyjrzeć się bliżej dołączonym wizualizacjom wnętrz, na których widać wysoki sufit w salonie i nad schodami. Na parterze zaprojektowano dużą strefę dzienną, z centralnie umieszczonym kominkiem. Pokój dzienny łączy się przestrzennie z jadalnią i kuchnią. Uzupełnienie stanowią spiżarnia, łazienka, pralnia oraz część gospodarcza - garaż i kotłownia. Na poddaszu ulokowano cztery sypialnie i łazienkę. Ten nowoczesny dom spełni potrzeby 4-5-osobowej rodziny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną i drewnianymi panelami wykończeniowymi i płytami włóknocementowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową. Wersja z blachą: Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną i drewnianymi panelami wykończeniowymi. Pokrycie dachu dachówką blachą na rąbek.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
234 000 zł 182 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
404 000 zł 303 000 zł 276 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
80 800 zł 60 600 zł 55 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA140.7 m²
+ Powierzchnia garażu20.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.1 m²
Powierzchnia zabudowy170.4 m²
Kubatura netto522.1 m³
Powierzchnia dachu154.1 m²
Powierzchnia dachu płaskiego45.5 m²
Kąt nachylenia dachu38°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.20.98 m
Min. wymiary działki szer.21.43 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-07-13 09:36

Witam, czytałam wyżej, że możliwe jest powiększenie garażu do 2-stanowiskowego. Moje pytanie: jakie byłyby wtedy wymiary budynku? W sensie jaka musiałaby być minimalna szerokość działki dla takiego domu? I prośba o przesłanie kompletu dokumentów na adres: fiedurka@interia.pl   Pozdrawiam,   Kasia
Dzień dobry, musiałaby Pani poszerzyć garaż o minimum 2,1m. Wtedy szerokość elewacji frontowej będzie wynosiła: 16,33m. Oczywiście może Pani poszerzyć o większą wartość, wtedy garaż będzie wygodniejszy w użyciu. W dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały pokazowe dla projektu. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2017-07-13 06:20

Witam, czytałam wyżej, że możliwe jest powiększenie garażu do 2-stanowiskowego. Moje pytanie: jakie byłyby wtedy wymiary budynku? W sensie jaka musiałaby być minimalna szerokość działki dla takiego domu? I prośba o przesłanie kompletu dokumentów na adres: fiedurka@interia.pl   Pozdrawiam,   Kasia

Kasia

+

2017-06-25 21:54

Na wstępie, chciałbym pogratulować Państwu bardzo udanego projektu. Czy można się dowiedzieć jaka jest powierzchnia ścian zewnętrznych - elewacji ? Ile wynosi powierzchnia stolarki okiennej ? Oraz czy można wygospodarować balkon na piętrze ? Pozdrawiam !
Witam. Pisze bo widze że byl pan zainteresowany tym projektem Vidia i mam pytanie czy zdecydował sie pan na ten projekt? Pytam bo chcialabym nawiazac jakis kontakt z kims kto buduje ten dom ... o to moj adres email mariola2405@interia.pl Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz z gory dziekuje Mariola.

Mariola

+

2017-05-17 17:49

Dzień dobry! Ciekaw jestem czy zdecydował sie ktoś na budowe tego, nie ukrywam wyróżniającego się domu? Mocno zastanawieam się nad kupnem tego projektu! Pozdrawiem Darek.

Darek

+

2016-11-11 20:16

Na wstępie, chciałbym pogratulować Państwu bardzo udanego projektu. Czy można się dowiedzieć jaka jest powierzchnia ścian zewnętrznych - elewacji ? Ile wynosi powierzchnia stolarki okiennej ? Oraz czy można wygospodarować balkon na piętrze ? Pozdrawiam !
Witam Proszę o kontakt w tej sprawie bezpośrednio z architektami na adres mailowy info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×