Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Domy nowoczesne coraz częściej przyciągają uwagę Inwestorów. Projekt domu Vidia doskonale wpisuje się w ten trend. Proste kształty, ciekawe detale wykończeniowe, różnorodne materiały - to wszystko sprawia, że koło tego projektu domu trudno przejść obojętnie. Vidia to okazały dom z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym. Plan domu opiera się na klasycznym podziale funkcji pomiędzy parter i poddasze. Warto przyjrzeć się bliżej dołączonym wizualizacjom wnętrz, na których widać wysoki sufit w salonie i nad schodami. Na parterze zaprojektowano dużą strefę dzienną, z centralnie umieszczonym kominkiem. Pokój dzienny łączy się przestrzennie z jadalnią i kuchnią. Uzupełnienie stanowią spiżarnia, łazienka, pralnia oraz część gospodarcza - garaż i kotłownia. Na poddaszu ulokowano cztery sypialnie i łazienkę. Ten nowoczesny dom spełni potrzeby 4-5-osobowej rodziny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną i drewnianymi panelami wykończeniowymi i płytami włóknocementowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową. Wersja z blachą: Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną i drewnianymi panelami wykończeniowymi. Pokrycie dachu dachówką blachą na rąbek.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
234 000 zł 182 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
404 000 zł 303 000 zł 276 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
80 800 zł 60 600 zł 55 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA140.7 m²
+ Powierzchnia garażu20.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.1 m²
Powierzchnia zabudowy170.4 m²
Kubatura netto522.1 m³
Powierzchnia dachu154.1 m²
Powierzchnia dachu płaskiego45.5 m²
Kąt nachylenia dachu38°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.20.98 m
Min. wymiary działki szer.21.43 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-07-13 09:36

Witam, czytałam wyżej, że możliwe jest powiększenie garażu do 2-stanowiskowego. Moje pytanie: jakie byłyby wtedy wymiary budynku? W sensie jaka musiałaby być minimalna szerokość działki dla takiego domu? I prośba o przesłanie kompletu dokumentów na adres: fiedurka@interia.pl   Pozdrawiam,   Kasia
Dzień dobry, musiałaby Pani poszerzyć garaż o minimum 2,1m. Wtedy szerokość elewacji frontowej będzie wynosiła: 16,33m. Oczywiście może Pani poszerzyć o większą wartość, wtedy garaż będzie wygodniejszy w użyciu. W dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały pokazowe dla projektu. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2017-07-13 06:20

Witam, czytałam wyżej, że możliwe jest powiększenie garażu do 2-stanowiskowego. Moje pytanie: jakie byłyby wtedy wymiary budynku? W sensie jaka musiałaby być minimalna szerokość działki dla takiego domu? I prośba o przesłanie kompletu dokumentów na adres: fiedurka@interia.pl   Pozdrawiam,   Kasia

Kasia

+

2017-06-25 21:54

Na wstępie, chciałbym pogratulować Państwu bardzo udanego projektu. Czy można się dowiedzieć jaka jest powierzchnia ścian zewnętrznych - elewacji ? Ile wynosi powierzchnia stolarki okiennej ? Oraz czy można wygospodarować balkon na piętrze ? Pozdrawiam !
Witam. Pisze bo widze że byl pan zainteresowany tym projektem Vidia i mam pytanie czy zdecydował sie pan na ten projekt? Pytam bo chcialabym nawiazac jakis kontakt z kims kto buduje ten dom ... o to moj adres email mariola2405@interia.pl Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz z gory dziekuje Mariola.

Mariola

+

2017-05-17 17:49

Dzień dobry! Ciekaw jestem czy zdecydował sie ktoś na budowe tego, nie ukrywam wyróżniającego się domu? Mocno zastanawieam się nad kupnem tego projektu! Pozdrawiem Darek.

Darek

+

2016-11-11 20:16

Na wstępie, chciałbym pogratulować Państwu bardzo udanego projektu. Czy można się dowiedzieć jaka jest powierzchnia ścian zewnętrznych - elewacji ? Ile wynosi powierzchnia stolarki okiennej ? Oraz czy można wygospodarować balkon na piętrze ? Pozdrawiam !
Witam Proszę o kontakt w tej sprawie bezpośrednio z architektami na adres mailowy info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×