Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Słoneczko III to mały dom parterowy, o prostej konstrukcji, z garażem jednostanowiskowym. Zaprojektowany został z myślą o 3-4 osobowej rodziny. Na parterze znajdują się pokój dzienny połączony z kuchnią i jadalnią, pom. gospodarcze z kotłem grzewczym, 3 sypialnie, łazienka i wc. Projekt dostępny w wersji bez garażu – Słoneczko I i Słoneczko II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Iwona Flak
 • Tomasz Flak
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
205 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
343 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 600 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA107.0 m²
+ Powierzchnia garażu19.8 m²
Powierzchnia zabudowy166.8 m²
Kubatura netto409.8 m³
Powierzchnia dachu231.0 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.2 m
Min. wymiary działki dł.24.18 m
Min. wymiary działki szer.21.48 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-12-11 10:31

Witam Prosze o przeslanie rysunków szczegółowych i kosztorysu stanu surowego na adres : din.kaz@wp.pl Dziękuję i pozdrawiam :)
Witam Materiały prześlę w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-12-10 18:41

Witam Prosze o przeslanie rysunków szczegółowych i kosztorysu stanu surowego na adres : din.kaz@wp.pl Dziękuję i pozdrawiam :)

Dina

+

2011-03-25 11:39

Witam, Chciałabym Państwa poinformować, iż projekty Słoneczko w wersji bez garażu oraz w wersji z garażem różnią się między sobą nie tylko kwestią garażu, ale także elementami konstrukcyjnymi: - kwestia ścian nośnych i działowych wewnątrz budynku: w projekcie bez garażu są same ścianki działowe natomiast w wersji z garażem kilka z nich zastąpiona została elementami nośnymi. W związku z powyższym są dodatkowe fundamenty, inne materiały na ściany, a to generuje koszty. - inaczej rozwiązana jest kwestia stropu: w wersji bez garażu jest kratownicowa więźba dachowa a sam strop wykonany jest z płyt g-k, natomiast w wersji z garażem mamy strop na belkach drewnianych i w części budynku pustkę nad salonem - poza tym sam garaż również generuje dodatkowe koszty: mury, roboty ziemne, pokrycie dachu, elewacje. Kosztorysy sporządzane są na podstawie dokumentacji i może zdarzyć się, że materiały w nich zawarte są różne pomimo, iż poszczególne projekty wydają się podobne. Pozdrawiam

Aneta

+

2011-03-25 07:56

Tak,bo komuś sie nie chce dopisać ,iż ten projekt ma nie wiele wspólnego ze Słoneczkiem 1.Dlatego takie różnice kwotowe .Znam to z doświadczenia.Jeśli chcecie szczegóły ,to radze przed kupnem projektu zadzwonić do nich i zapytać o róznice konstrukcyjne.

Piotruś Pan

+

2011-03-25 07:51

Stan pod klucz 349000zł, a to samo, czyli bez garażu /patrz Słoneczko I/ pod klucz to 219000zł. Zatem koszt garażu 130 000 zł :( A w mieście murowany kupię za 20 - 30 tys. zł. I nie muszę mieć działki.

Piotruś Pan

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×