ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Słoneczko III

NAZWA PROJEKTU
107.00 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Słoneczko III to mały dom parterowy, o prostej konstrukcji, z garażem jednostanowiskowym. Zaprojektowany został z myślą o 3-4 osobowej rodziny. Na parterze znajdują się pokój dzienny połączony z kuchnią i jadalnią, pom. gospodarcze z kotłem grzewczym, 3 sypialnie, łazienka i wc. Projekt dostępny w wersji bez garażu – Słoneczko I i Słoneczko II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Iwona Flak
 • Tomasz Flak
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
205 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
343 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 600 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA107.0 m²
+ Powierzchnia garażu19.8 m²
Powierzchnia zabudowy166.8 m²
Kubatura netto409.8 m³
Powierzchnia dachu231.0 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.2 m
Min. wymiary działki dł.24.18 m
Min. wymiary działki szer.21.48 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-12-11 10:31

Witam Prosze o przeslanie rysunków szczegółowych i kosztorysu stanu surowego na adres : din.kaz@wp.pl Dziękuję i pozdrawiam :)
Witam Materiały prześlę w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-12-10 18:41

Witam Prosze o przeslanie rysunków szczegółowych i kosztorysu stanu surowego na adres : din.kaz@wp.pl Dziękuję i pozdrawiam :)

Dina

+

2011-03-25 11:39

Witam, Chciałabym Państwa poinformować, iż projekty Słoneczko w wersji bez garażu oraz w wersji z garażem różnią się między sobą nie tylko kwestią garażu, ale także elementami konstrukcyjnymi: - kwestia ścian nośnych i działowych wewnątrz budynku: w projekcie bez garażu są same ścianki działowe natomiast w wersji z garażem kilka z nich zastąpiona została elementami nośnymi. W związku z powyższym są dodatkowe fundamenty, inne materiały na ściany, a to generuje koszty. - inaczej rozwiązana jest kwestia stropu: w wersji bez garażu jest kratownicowa więźba dachowa a sam strop wykonany jest z płyt g-k, natomiast w wersji z garażem mamy strop na belkach drewnianych i w części budynku pustkę nad salonem - poza tym sam garaż również generuje dodatkowe koszty: mury, roboty ziemne, pokrycie dachu, elewacje. Kosztorysy sporządzane są na podstawie dokumentacji i może zdarzyć się, że materiały w nich zawarte są różne pomimo, iż poszczególne projekty wydają się podobne. Pozdrawiam

Aneta

+

2011-03-25 07:56

Tak,bo komuś sie nie chce dopisać ,iż ten projekt ma nie wiele wspólnego ze Słoneczkiem 1.Dlatego takie różnice kwotowe .Znam to z doświadczenia.Jeśli chcecie szczegóły ,to radze przed kupnem projektu zadzwonić do nich i zapytać o róznice konstrukcyjne.

Piotruś Pan

+

2011-03-25 07:51

Stan pod klucz 349000zł, a to samo, czyli bez garażu /patrz Słoneczko I/ pod klucz to 219000zł. Zatem koszt garażu 130 000 zł :( A w mieście murowany kupię za 20 - 30 tys. zł. I nie muszę mieć działki.

Piotruś Pan

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×