ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Samson

NAZWA PROJEKTU
96.90 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
255 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Marzy Ci się mały dom z poddaszem, w nowoczesnym, prostym stylu? Przyjrzyj się bliżej projektowi Samson. Klasyczna bryła domu, ciekawie zaaranżowane elewacje, stonowane kolory - wszystko to tworzy interesującą propozycję dla 4-osobowej rodziny. Dużym atutem domu są nieduże koszty budowy. Funkcjonalnie dom podzielony jest na trzy strefy. Dzienna część składa się z przestronnego salonu połączonego przestrzennie z jadalnią. Kuchnia zaprojektowana została jako osobne pomieszczenie. W ramach adaptacji można ją jednak całkowicie otworzyć na pokój dzienny. Tuż przy kuchni zaplanowana została spiżarnia. Wolne miejsce pod schodami wykorzystano na toaletę. Warto zwrócić uwagę na ciekawy układ okien w pokoju dziennym, stanowiący z jednej strony jego ozdobę, z drugiej zapewniający maksymalne doświetlenie. Część gospodarcza domu to garaż dostępny bezpośrednio z wiatrołapu i pomieszczenie gospodarcze. Poddasze skrywa trzy ustawne sypialnie, garderobę i wspólną łazienkę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
186 000 zł 135 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
358 000 zł 255 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
71 600 zł 51 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA96.9 m²
+ Powierzchnia garażu18.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.0 m²
Powierzchnia zabudowy106.1 m²
Kubatura netto393.9 m³
Powierzchnia dachu175.9 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.1 m
Min. wymiary działki dł.17.10 m
Min. wymiary działki szer.19.90 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-12-30 14:11

Witam jaki rodzaj ogrzewania jest przewidziany dla tego projektu i czy ewentualnie byłaby szansa dostosowania instalacji pod ekogroszek. Czy dałoby się powiększyć powierzchnię garażu na parterze, a na piętrze łazienkę o pralnię, a pokój o garderobę?
Dzień dobry, W naszych projektach standardowo zakłada się ogrzewanie gazowe. Istnieje możliwość zmiany systemu ogrzewania na etapie adaptacji. Garaż można poszerzyć. Dzięki temu zabiegowi można zyskać dodatkową przestrzeń w pokoju i łazience, co pozwoli na wydzielenia garderoby i pralni. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2015-12-22 20:34

Witam jaki rodzaj ogrzewania jest przewidziany dla tego projektu i czy ewentualnie byłaby szansa dostosowania instalacji pod ekogroszek. Czy dałoby się powiększyć powierzchnię garażu na parterze, a na piętrze łazienkę o pralnię, a pokój o garderobę?

Katarzyna

+

2014-04-22 07:27

Projekt domu Samson Szczegółowy opis projektu domu Samson znajdą Państwo na naszej stronie: http://www.dobredomy.pl/projekt/samson Link do projektu: Projekt Samson

Redaktor

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×