ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Rozalinda

NAZWA PROJEKTU
110.90 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
206 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Ujmujący tradycyjną bryłą i wygodnym wnętrzem projekt domu Rozalinda proponujemy 3-4 osobowej rodzinie. Jest to niewielki parterowy dom z jednostanowiskowym garażem oraz nieskomplikowanym dwuspadowym dachem. Wnętrze tworzą: przestronna część dzienna z kuchnią, jadalnią i salonem, część prywatna z trzema sypialniami i łazienką oraz pomieszczenie gospodarcze i dodatkowa łazienka. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Rozalinda III. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz płytka elewacyjna. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
179 000 zł 123 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
311 000 zł 206 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
62 200 zł 41 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA110.9 m²
+ Powierzchnia garażu27.0 m²
Powierzchnia zabudowy171.4 m²
Kubatura netto385.9 m³
Powierzchnia dachu254.0 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.7 m
Min. wymiary działki dł.18.12 m
Min. wymiary działki szer.25.22 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-07-02 08:59

Buduję ten dom w okolicy Kołobrzegu. Zdecydowałem się na wersję w odbiciu lustrzanym. W moim domu poczyniłem kilka istotnych zmian uatrakcyjniając w moim mniemaniu całą zabudowę. Garaż został powiększony do dwóch stanowisk a w jego tylnej części będzie kotłownia. Nie ma potrzeby przedłużania garażu. Spowodowało by to pogorszenie proporcji budynku, a w oryginalnej długości auto się mieści i kotłownia też jest wystarczająca. Strop w części garażowej jest tylko nad kotłownią, aby ewentualny ogień był zamknięty z każdej strony betonowa konstrukcją. Nad konkretnym garażem nie ma stropu a widać krokwie. Tworzy to przestrzeń i optycznie powiększa całość. Patrząc z garażu w stronę kotłowni mamy swoistą antresolę. Przejście z domu do garażu jest oczywiście koniecznością. Pomieszczenie gospodarcze przy wejściu stało się łazienką. I kolejna istotna zmiana to brak stropu nad salonem jadalnią i kuchnią. Podobnie jak nad garażem widać krokwie. Wysokie eleganckie pomieszczenie. Do drugiej kondygnacji która wcale nie jest mała prowadzą schody umieszczone w hallu na przeciwko wejścia do domu, na ścianie pokoju 12,6m/2. Będąc na górze widać dolne pomieszczenia salon i jadalnie. Wielka wizualna przestrzeń. Niestandardowe rozwiązania dodały i przestrzeni i atrakcyjności. Zapraszam do oględzin na miejscu.

Kwiatek

+

2017-01-24 12:12

Witam. Czy istnieje możliwość zmiany technologii budowy na drewniany szkieletowy?
Witam. Budynek zaprojektowany jest w technologii tradycyjnej murowanej. Zmianę konstrukcji budynku można wprowadzić na etapie adaptacji. Zajmują się tym firmy, które jednocześnie budują domy w takiej technologii. Polecam kontakt z firmą WOLF HAUS http://www.wolfhaus.pl/Projekty-indywidualne/Adaptacja-projektu-zewnetrznego Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2017-01-24 10:01

Witam. Czy istnieje możliwość zmiany technologii budowy na drewniany szkieletowy?

Justyna

+

2016-05-04 19:42

dzień dobry. Czy mogą Państwo zamieścić zdjęcia z budowy domu Rozalinda , a może jest ktoś kto buduje ten domek z okolic Biłgoraja. Ja też myslałem nad połączeniem garażu z częścią mieszkalną budynku kosztem łazienki oraz zrobienie kotłowni przedłużając garaż. Jak to się ma w realu. bardzo proszę o informację w sprawie.   mój e-mail gontarz.p@op.pl Dziękuje bardzo. pozdrawiam piotr 

piotr

+

2016-03-15 12:09

Domek jest ładny i funkcjonalny, ale 270 wysokości to wg nas za mało . Czy można podnieść dom o 10-15 cm? Gość
Witam Na etapie adaptacji projektu można zwiększyć wysokość poszczególnych kondygnacji budynku.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×