ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Polluks

NAZWA PROJEKTU
119.60 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
264 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Polluks to idealny dom dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej komfort i wygodę. Projekt Polluks uwzględnia sprawdzone i praktyczne rozwiązania funkcjonalne. Polluks to dom parterowy z częściowo użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym. Rzut parteru podzielony został na trzy strefy: ogólną - hall, kuchnia, jadalnia i pokój dzienny, intymną z dwoma sypialniami , ogólnodostępną łazienką, gabinet oraz część gospodarczą z garażem. Dom posiada strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój lub pracownię. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Polluks III oraz w wersji z garażem dwustanowiskowym - Polluks II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
244 000 zł 169 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
395 000 zł 264 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 000 zł 52 800 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA119.6 m²
+ Powierzchnia garażu18.9 m²
Powierzchnia zabudowy191.5 m²
Kubatura netto547.0 m³
Powierzchnia dachu277.0 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.0 m
Min. wymiary działki dł.22.39 m
Min. wymiary działki szer.24.38 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2014-05-07 17:54

Wszystkim chętnym z przyjemnoscią udzielę odpowiedzi na temat budowy tego projektu. Mamy to juz za sobą i od roku w nim mieszkamy.Dom do obejrzenia w płn czesci woj. podkarpackiego niedaleko Tarnobrzega.email.siemczykowie@wp.pl
Witam a mozna by prosić o przesłanie fotek jak dom wyglada na gotowo bo właśnie zaczynamy budowę tego modelu> podaje email: jareklkr@vip.onet.pl

Gość

+

2012-06-05 09:57

Wszystkim chętnym z przyjemnoscią udzielę odpowiedzi na temat budowy tego projektu. Mamy to juz za sobą i od roku w nim mieszkamy.Dom do obejrzenia w płn czesci woj. podkarpackiego niedaleko Tarnobrzega.email.siemczykowie@wp.pl
Witam, W takim razie czekamy na zdjęcia wykończonego Polluksa, po rocznym zamieszkiwaniu :) Pozdrawiam

Aneta

+

2012-06-05 09:52

Wszystkim chętnym z przyjemnoscią udzielę odpowiedzi na temat budowy tego projektu. Mamy to juz za sobą i od roku w nim mieszkamy.Dom do obejrzenia w płn czesci woj. podkarpackiego niedaleko Tarnobrzega.email.siemczykowie@wp.pl

Gość

+

2012-04-01 15:21

Witam, jestem zainteresowany budową Polluksa. Czy byłaby możliwość obejrzenia budynku u kogoś z Państwa kto go wybudował lub jeszcze buduje w północnej lub środkowej części kraju? Mam jeszcze pytanie dotyczące przedpokoju, u mnie nie będzie schodów na poddasze, czy nie ma zbyt wielkiej - za dużej powierzchni? pozdrawiam M.S.

Mirek

+

2011-12-05 20:46

witam jestem w trakcie budowy Polluksa na efekt końcowy trzeba zaczekać mam nadzieję że do wakacji pozdrawiam

Gość

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×