ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Oliwia

NAZWA PROJEKTU
151.60 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
341 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, dla 4-5-osobowej rodziny, o intrygującej bryle i ciekawym rozkładzie pomieszczeń. Architekci na parterze zaplanowali wygodną strefę dzienną z przestronnym salonem, jadalnią i kuchnią. Jako dodatkowe pomieszczenia znalazły się spiżarnia, garderoba i gabinet. Dopełnieniem funkcji tego poziomu jest łazienka, kotłownia oraz garaż. Na poddaszu są dwa pokoje, łazienka, pralnia oraz duża sypialnia Gospodarzy z osobną garderobą i wyjściem na taras. Jako atuty tego domu należy wymienić duży taras nad garażem i obecność pustek nad pokojem dziennym, co znacznie podnosi walory estetyczne tego pomieszczenia. Projekt domu dostępny jest w wersji z takim samym układem pomieszczeń, ale innym dachem - Oliwier, oraz w wersji z innym układem pomieszczeń - Ina.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładzina klinkierową oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
263 000 zł 191 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
483 000 zł 341 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
96 600 zł 68 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA151.6 m²
+ Powierzchnia garażu24.0 m²
Powierzchnia zabudowy160.7 m²
Kubatura netto542.6 m³
Powierzchnia dachu203.1 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku7.9 m
Min. wymiary działki dł.20.50 m
Min. wymiary działki szer.20.20 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2016-09-29 06:14

Witam, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres: betisot@wp.pl. Czy w tym projekcie jest możliwość zrobienia schodów takich jak w Inie? I czy można zabudować pustki nad salonem?
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Zaproponowane przez Panią zmiany technicznie możliwe są do wykonania – można je zrobić na etapie adaptacji projektu, bądź zlecić naszym architektom.  O szczegóły można dopytać architektów pod adresem info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-09-28 08:42

Witam, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres: betisot@wp.pl. Czy w tym projekcie jest możliwość zrobienia schodów takich jak w Inie? I czy można zabudować pustki nad salonem?

Beata

+

2016-09-19 08:56

Witam, podobają się nam z mężem schody w tym projekcie. Z racji tego, że mamy małe dziecko, chciałam zapytać, czy są one bardzo strome? i tym samym bezpieczne dla rodziny z małym dzieckiem?
Witam, schody w projekcie Oliwia mają wysokość ok.18cm. Wysokość stopnia w domach jednorodzinnym nie powinna być wyższa niż 19cm. Aby zwiększyć jeszcze wygodę użytkowania można zamówić schody drewniane na 18 stopni (w projekcie przyjęto 17 stopni), wtedy wysokość stopnia będzie miała ok. 17cm. W projekcie Oliwia jest to możliwe ze względu na dużą pustkę nad schodami. Bieg schodów będzie się tylko zaczynał o jeden stopień wcześniej. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-09-19 08:44

Dzień dobry, mam pytanie, czy w projekcie zawarta jest możliwość wybudowania tego domu z betonu komórkowego, czy tylko z bloczków kamienno-piaskowych? Jeśli nie ma takiej opcji, czy zmiana materiałów na beton komórkowy jest możliwa tylko na etapie adaptacji projektu. Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam
Witam, jest oczywiście możliwość zmiany materiałów do budowy domu. Zmiany takie są dopuszczalne w projekcie i należy je wprowadzić własnie na etapie adaptacji, pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-09-19 06:48

Witam, podobają się nam z mężem schody w tym projekcie. Z racji tego, że mamy małe dziecko, chciałam zapytać, czy są one bardzo strome? i tym samym bezpieczne dla rodziny z małym dzieckiem?

Beata M.

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×