ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Mela

NAZWA PROJEKTU
127.60 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
284 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Mela to bardzo atrakcyjny projekt klasycznego domu z użytkowym poddaszem, idealnie wpisujący się niemal w każde otoczenie. Parter domu wyznaczają dobrze oświetlony i ustawny salon połączony z jadalnią i kuchnią, z którą sąsiaduje spiżarnia oraz gabinet i łazienka. Niezwykle przytulnego charakteru nadaje temu wnętrzu umieszczony w rogu salonu kominek, który z pewnością pozwoli na łatwe rozprowadzenie ciepła na obu kondygnacjach. Część gospodarczą domu stanowią pomieszczenie gospodarcze oraz jednostanowiskowy garaż. Strefa nocna, stanowiąca prywatną część mieszkalną to trzy wygodne sypialnie (jedna z garderobą) oraz okazałych rozmiarów łazienka. Doświetlony strych, dostępny z poziomu półpiętra może w przyszłości zostać zaadaptowany na dodatkowe pomieszczenie mieszkalne. Projekt domu Mela powinny docenić osoby skoncentrowane na poszukiwaniu domu, który z racji dobrze zaprojektowanego układu funkcjonalnego, będzie w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich domowników.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną i drewnianymi panelami systemowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
217 000 zł 167 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
383 000 zł 284 000 zł 260 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
17 000 zł 12 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
76 600 zł 56 800 zł 52 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA127.6 m²
+ Powierzchnia garażu20.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.7 m²
+ Strych19.4 m²
Powierzchnia zabudowy127.6 m²
Kubatura netto532.0 m³
Powierzchnia dachu224.3 m²
Powierzchnia dachu płaskiego2.3 m²
Kąt nachylenia dachu43°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.19.70 m
Min. wymiary działki szer.20.62 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2016-09-01 07:50

Kiedy będzie dostępny kosztorys Meli ?
Witam. Projekt Mela jest jednym z najnowszych w naszej ofercie i nie doczekał się jeszcze zamówienia, a co za tym idzie opracowania dokumentacji technicznej oraz kosztorysu. Dokumentacja zacznie być przygotowywana po zamówieniu projektu przez pierwszego Klienta. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2016-09-01 06:02

Kiedy będzie dostępny kosztorys Meli ?

Ola

+

2016-05-25 13:30

Projekt domu Mela Szczegółowy opis projektu domu Mela znajdą Państwo na naszej stronie: http://www.dobredomy.pl/projekt/mela   Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×