ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Liwiusz

NAZWA PROJEKTU
132.50 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
294 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Liwiusz zainteresuje inwestorów, którzy poszukują domu z obszernym pomieszczeniem gospodarczym. Jest ono dostępne z garażu i ma bezpośrednie wyjście do ogrodu. Projekt domu Liwiusz posiadapoddasze użytkowe i jest dedykowany 4-6-osobowej rodzinie. Na parterze znajduje się pokój dzienny połączony z jadalnią z wyjściem na ogród, kuchnia, toaleta, pokój gościnny/gabinet, spiżarnia. Na poddaszu są trzy pokoje, łazienka z pralnią oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Liwiusz II. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
216 000 zł 165 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
398 000 zł 294 000 zł 286 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
23 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 600 zł 58 800 zł 57 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA132.5 m²
+ Powierzchnia garażu20.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.1 m²
+ Strych20.1 m²
Powierzchnia zabudowy143.3 m²
Kubatura netto554.6 m³
Powierzchnia dachu244.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.19.02 m
Min. wymiary działki szer.22.72 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2012-05-14 06:19

Witam, Koncepcja mi się podoba, ale chciałbym zmienić 3 rzeczy: zmienić miejsce spiżarki, aby była obok kuchni i zamienić WC w łazienkę z prysznicem oraz poszerzyć garaż o ok 1-1,5 m. Proszę o sugestie propozycje jak by można było to zmienić.
Witam, Zmiany może Pan nanieść w ramach adaptacji projektu. Zmiany może nanieść architekt adaptujący lub może Pan zlecić naszej Pracowni. Jeśli będzie Pan zainteresowany możliwością skorzystania z naszych usług proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl. Nasze biuro skontaktuje się z Panem w sprawie ewentualnej realizacji adaptacji projektu. Wtedy ustalimy szczegóły, określimy ewentualny czas oczekiwania na projekt oraz koszt jego wykonania. Jeśli będzie Pan miał jakiekolwiek pytania lub uwagi odnośnie projektu proszę o kontakt. Pozdrawiam

Aneta

+

2012-05-11 16:48

Witam, Koncepcja mi się podoba, ale chciałbym zmienić 3 rzeczy: zmienić miejsce spiżarki, aby była obok kuchni i zamienić WC w łazienkę z prysznicem oraz poszerzyć garaż o ok 1-1,5 m. Proszę o sugestie propozycje jak by można było to zmienić.

Marcin

+

2011-12-29 14:46

Projekt domu Liwiusz Szczegółowy opis projektu domu Liwiusz znajdą Państwo na naszej stronie: http://www.dobredomy.pl/projekt/liwiusz    Link do projektu: Projekt Liwiusz

Redakcja

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×