ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Klara

NAZWA PROJEKTU
126.60 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
212 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt Klara prezentuje nieduży dom z poddaszem użytkowym, bez garażu. Klasyczna forma budynku przełamana jest, zgodnie z bieżącymi trendami w architekturze - współczesnymi elementami dekoracyjnymi. Naturalna okładzina kamienna w neutralnym, szarym odcieniu idealnie komponuje się z białym tynkiem, a drewniane panele ścienne dodają całości ciepła i uroku. Duże przeszklenia wyśmienicie doświetlają całe wnętrze domu. Całość domu zwieńczona jest dwuspadowym dachem. Wejście do budynku ukryte jest pod niewielkim podcieniem, zapewniającym osłonę przed deszczem i śniegiem. Z niewielkiego wiatrołapu jest przejście do kotłowni oraz do hallu. Większą część parteru zajmuje strefa dzienna, gdzie salon oddzielony jest od kuchni i jadalni niewielką ścianką. Takie rozwiązanie pozwala na wizualne rozdzielenie tych pomieszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu otwartości i przestrzenności. W prawej części domu umieszczono niewielką toaletę, dodatkowy pokój i klatkę schodową. Poddasze w tym domu jest bardzo wygodne. Trzy ustawne pokoje i dość duża łazienka usatysfakcjonują 4-osobową rodzinę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
158 000 zł 118 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
292 000 zł 212 000 zł 199 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 18 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
58 400 zł 42 400 zł 39 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA126.6 m²
Powierzchnia zabudowy105.6 m²
Kubatura netto401.2 m³
Powierzchnia dachu174.7 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.4 m
Min. wymiary działki dł.17.00 m
Min. wymiary działki szer.19.64 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-05-11 07:33

poprosze o przeslanie darmowych materialow na adres alinakacprzak@interia.pl
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-05-10 09:39

poprosze o przeslanie darmowych materialow na adres alinakacprzak@interia.pl

alina

+

2017-02-04 18:44

Witam, Proszę o informację czy byłaby możliwość usunięcia w projekcie "wykuszy" wystającej poza obrys budynku i co za tym idzie zmniejszenie powierzchni poddasza? Jeśli tak, bardzo prosiłabym o informację jak skomplikowana konstrukcyjnie była by to zmiana i czy pociągnęłaby za sobą duże koszty,   Dodatkowo bardzo proszę o przesłanie rysunków z wymiarami na anna_kawa@o2.pl.   Z góry dziękuję Anna
Witam Proszę o kontakt w tej sprawie bezpośrednio z architektami na adres info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-02-03 18:47

Witam, Proszę o informację czy byłaby możliwość usunięcia w projekcie "wykuszy" wystającej poza obrys budynku i co za tym idzie zmniejszenie powierzchni poddasza? Jeśli tak, bardzo prosiłabym o informację jak skomplikowana konstrukcyjnie była by to zmiana i czy pociągnęłaby za sobą duże koszty,   Dodatkowo bardzo proszę o przesłanie rysunków z wymiarami na anna_kawa@o2.pl.   Z góry dziękuję Anna

Anna

+

2016-10-30 19:37

Witam, proszę o przesłanie szczegółowego projektu z uwzględnieniem wymiarowania na adres hu.zieba@interia.pl
Witam Materiały prześlemy w poniedziałek.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×