ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Kasjusz II

NAZWA PROJEKTU
109.00 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Kasjusz II to projekt domu jednorodzinnego o prostej bryle, przekrytej dwuspadowym dachem, co umożliwia szybką i tanią jego budowę oraz powoduje, że będzie on ekonomiczny w trakcie eksploatacji. Na poddaszu, dzięki zastosowaniu dwuspadowego dachu, ograniczono ilość skosów, co pozwoliło na zlokalizowanie tam trzech komfortowych, bardzo ustawnych sypialni, z czego jedna posiada wyjście na duży taras nad garażem. Dopełnieniem części nocnej jest ogólnodostępna łazienka. Cześć dzienną w całości zlokalizowano na parterze. Przestronny salon z kominkiem, wraz z jadalnią tworzy jedną otwartą przestrzeń, doświetloną za pomocą licznych przeszkleń od strony ogrodowej. Oddzieloną kuchnię można w ramach adaptacji całkowicie otworzyć na salon. Na funkcjonalność domu ogromny wpływ ma również wygodna garderoba zlokalizowana tuż przy wiatrołapie, małe wc, przejściowa kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż wbudowany w bryłę budynku. Zaletą domu jest lokalizacja dodatkowego pokoju w strefie wejściowej budynku, co daje możliwość swobodnego doprojektowania do niego wejścia z zewnątrz i wykorzystania go jako gabinet. Osoby lubiące wypoczynek na świeżym powietrzu, ceniące kontakt z naturą, powinny być zadowolone z wyboru właśnie tego domu, gdyż zaplanowano w nim częściowo zadaszony taras naziemny, na który można miło spędzić czas bez względu na pogodę. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Kasjusz.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA109.0 m²
+ Powierzchnia garażu21.5 m²
Powierzchnia zabudowy131.6 m²
Kubatura netto389.9 m³
Powierzchnia dachu154.9 m²
Kąt nachylenia dachu45°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.17.50 m
Min. wymiary działki szer.21.50 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-04-12 10:04

Witam, proszę o podanie wysokości ścianki kolankowej w tym projekcie
Witam Ścianka kolankowa wysoka jest na 72cm.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-04-11 16:57

Witam, proszę o podanie wysokości ścianki kolankowej w tym projekcie

Paweł

+

2016-03-14 14:24

Proszę o rysunki szczegółowe, jonatan08@tlen.pl
Witam Projekt Kasjusz II aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do niego wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będziemy mogli udostępnić dla projektu szczegółowe rysunki.  Aktualnie poglądowo możemy Pani przesłać szczegółowe rysunki dla projektu Kasjusz - wersja bez garażu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-03-14 13:43

Proszę o rysunki szczegółowe, jonatan08@tlen.pl

Justyna

+

2016-01-08 12:32

witam, jestem bardzo poważnie zainteresowany tym projektem czy mógłbym otrzymać bardziej szczegółowe rysunki.czy można podnieść sufit na parterze na ok. 285-300cm. oraz czy jest możliwość zaadaptowania tego projektu w zabudowie bliźniaczej od strony garażu.
Witam Proszę o kontakt mailowy na adres info@dobredomy.pl - zwrotnie prześlemy rysunki oraz udzielimy odpowiedzi na temat możliwych zmian w projekcie.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×