ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAMÓW PROJEKT    2 249 zł 2 499 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych Zobacz co dostajesz gratis

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Jest to niewielki budynek parterowy o tradycyjnej architekturze, z wbudowanym garażem jednostanowiskowym. Części dziennej, oprócz obszernego salonu z jadalnią dopełnia otwarta kuchnia wraz ze spiżarnią. Część prywatna to trzy sypialnie z komfortową, ogólnodostępną łazienką. Z salonu jest bezpośrednie wyjście na częściowo zadaszony taras, który w upalne dni da schronienie przed słońcem a w deszczowe popołudnia pozwoli cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Część gospodarcza budynku, obejmująca kotłownię oraz garaż, ze względów praktycznych zlokalizowana została w strefie wejściowej. Justynian Mały IV to to dom idealny dla rodziny 4-5-osobowej. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu Justynian Mały, z garażem jednostanowiskowym z boku budynku - Justynian Mały II oraz Justynian Mały II z poddaszem, a także w wersjach o większej powierzchni użytkowej - Justynian, Justynian II oraz Justynian III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA103.8 m²
+ Powierzchnia garażu20.5 m²
Powierzchnia zabudowy166.5 m²
Kubatura netto360.6 m³
Powierzchnia dachu241.1 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.9 m
Min. wymiary działki dł.23.05 m
Min. wymiary działki szer.21.20 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 249 zł 2 499 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-07-20 13:08

Również poproszę o te materiały - stobnmar@o2.pl Dziękuję,
Witam Rysunki prześlemy w dniu dzisiejszym. Zestawienia kosztorysowe powinny być dostępne pod koniec sierpnia – dopiero zleciliśmy wycenę dla tego projektu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-07-19 15:22

Witam proszę o przesłanie bezpłatnych materiałów ( rzutów szczegółowych, kosztorysu, zestawienie materiałów ) na adres plocharskajustyna@gmail.com Pozdrawiam Justyna
Witam. Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam.
Również poproszę o te materiały - stobnmar@o2.pl Dziękuję,

Mariusz Stobnick

+

2017-07-18 11:13

Czy można w projekcie poszeżyć budynek od strony salonu i kuchni powiedzmy o 1m, tak aby zwiększyć powioerzchnię tychże?
Witam, jest oczywiście możliwość wprowadzenia takiej zmiany. Zmianę taką może wprowadzić architekt na etapie adaptacji projektu. W takim przypadku do zakupionego projektu dołączymy zgodę na wprowadzenie takiej zmiany. Poszerzenie budynku można również zlecić naszej pracowni. W przypadku wyceny zmian w naszej pracowni prosimy o kontakt pod adres info@dobredomy.pl, pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-07-18 10:12

Czy można w projekcie poszeżyć budynek od strony salonu i kuchni powiedzmy o 1m, tak aby zwiększyć powioerzchnię tychże?

Marian

+

2017-07-06 07:50

Witam proszę o przesłanie bezpłatnych materiałów ( rzutów szczegółowych, kosztorysu, zestawienie materiałów ) na adres plocharskajustyna@gmail.com Pozdrawiam Justyna
Witam. Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×