ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
POMOC FACHOWCA
Sprawdź

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Elegancki i komfortowy, jednorodzinny dom Julia to ciekawa propozycja dla 4-5-osobowej rodziny, ceniącej wygodny tryb życia. Rzut parteru podzielono na trzy odrębne strefy. Z przestronnego wiatrołapu, w którym jest miejsce na szafę, przechodzi się z do części dziennej, gdzie w centrum umieszczono kominek. Ozdobą pokoju dziennego z pewnością staną się duże przeszklenia. Tuż przy kuchni zaprojektowano dużą spiżarnię. W hallu od strony kuchni zaplanowano miejsce na sporą szafę. Dopełnieniem części dziennej jest niewielka łazienka. Część prywatna domu obejmuje korytarz, dużą łazienkę oraz trzy sypialnie. Duże okno w łazience pozwala na oszczędność energii. Z największej sypialni jest wyjście na taras ogrodowy. Część gospodarcza to dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz fragmentami okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Tomasz Flak
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
238 000 zł 170 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
408 000 zł 283 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
81 600 zł 56 600 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA123.7 m²
+ Powierzchnia garażu36.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.3 m²
Powierzchnia zabudowy234.3 m²
Kubatura netto490.1 m³
Powierzchnia dachu322.8 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku5.9 m
Min. wymiary działki dł.27.24 m
Min. wymiary działki szer.23.94 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 10 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-11-23 13:58

Witam serdecznie!!!Jestem bardzo zainteresowana tym projektem,tylko ,ze w warunkach zabudowy mam dach dwuspadowy. Czy dostępny byłby projekt zbliżony do tego tylko z dachem dwuspadowym?. Pozdrawiam
Witam Przy takiej rozpiętości budynku ciężko będzie o dom z dachem dwuspadowym Polecam zapoznać się z naszą ofertą domówparterowych z dwuspadowym dachem - może akurat wybierze Pani coś dla Siebie http://www.dobredomy.pl/projekty/?psearch%5Bname%5D=0&psearch%5BsizeMin%5D=&psearch%5BsizeMax%5D=&psearch%5BareaWidth%5D=&psearch%5Blevels1%5D=1&psearch%5BroofType1%5D=1&psearch%5Bauthor%5D=0&psearch%5Bsearch_advanced%5D=1     Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-11-22 12:20

Witam serdecznie!!!Jestem bardzo zainteresowana tym projektem,tylko ,ze w warunkach zabudowy mam dach dwuspadowy. Czy dostępny byłby projekt zbliżony do tego tylko z dachem dwuspadowym?. Pozdrawiam

Magda

+

2015-11-18 10:20

Dzień Dobry Jestem zainteresowany projektem i w związku z tym mam kilka pytań: 1. Czy istnieje możliwość wydłużenia garażu o ok 1-2 m 2. Czy możliwe jest zainstalowanie dodatkowego zewnętrznego kominka na krótkiej ściance pomiędzy łazienką a salonem. Ewentualnie gdzie można by to zrobić? 3. Czy da sie zrobić dodatkowe wyjście z pomieszczenia gospodarczego bezpośrednio na zewnątrz? 4. Czy można nieco skrócić ściankę na której zabudowany jest kominek wewnętrzny? 5. Czy i o ile da się przesunąć w lewo ściankę pomiędzy wiatrołapem a pom. gospodarczym? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Witam Odpowiedzi na pytanie zamieszczone są na zielono bezpośrednio obok pytań:   1. Czy istnieje możliwość wydłużenia garażu o ok 1-2 m Bez problemu w ramach adaptacji 2. Czy możliwe jest zainstalowanie dodatkowego zewnętrznego kominka na krótkiej ściance pomiędzy łazienką a salonem. Ewentualnie gdzie można by to zrobić? Dokładnie tak jak Pan pisze. Trzeba tylko dopasować lokalizację komina do układu elementów więźby dachowej 3. Czy da sie zrobić dodatkowe wyjście z pomieszczenia gospodarczego bezpośrednio na zewnątrz? Bez problemu w ramach adaptacji 4. Czy można nieco skrócić ściankę na której zabudowany jest kominek wewnętrzny? Trochę tak ale będzie to wymagało przeprojektowania stropu w tym rejonie. To więcej pracy dla projektanta adaptującego 5. Czy i o ile da się przesunąć w lewo ściankę pomiędzy wiatrołapem a pom. gospodarczym? Każde przesunięcie powoduje zmianę konstrukcji. Jest to możliwe o dowolną odległość w ramach obrysu budynku ale wymaga przeprojektowania fundamentów i podparcia stropu.    Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2015-11-15 17:39

Dzień Dobry Jestem zainteresowany projektem i w związku z tym mam kilka pytań: 1. Czy istnieje możliwość wydłużenia garażu o ok 1-2 m 2. Czy możliwe jest zainstalowanie dodatkowego zewnętrznego kominka na krótkiej ściance pomiędzy łazienką a salonem. Ewentualnie gdzie można by to zrobić? 3. Czy da sie zrobić dodatkowe wyjście z pomieszczenia gospodarczego bezpośrednio na zewnątrz? 4. Czy można nieco skrócić ściankę na której zabudowany jest kominek wewnętrzny? 5. Czy i o ile da się przesunąć w lewo ściankę pomiędzy wiatrołapem a pom. gospodarczym? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Rafał

+

2015-11-15 17:37

Zapraszam na bloga z fotkami domku http://www.domjulia.mojabudowa.pl/
A ja zapraszam do wzięcia udziału w naszym konursie fotograficznym - wystarczy przysłać kilka zdjeć domu.. http://www.dobredomy.pl/news,konkurs-fotograficzny.html   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×