ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Beniamin

NAZWA PROJEKTU
130.80 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Beniamin - projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym. Prosty w formie i stylistyce, idealny dla 4-5-osobowej rodziny. Charakterystyczna dla projektu jest duża ilość przeszkleń na parterze - zwiększa to poczucie przestronności i jasności. Lewe skrzydło parteru zajęte jest przez część wspólną - salon połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią. Zaraz obok kuchni zlokalizowana jest spiżarnia. Osoby, które lubią dużo gotować i spędzają na tym zajęciu sporo czasu, mogą w ramach adaptacji zrezygnować ze spiżarni i uzyskać w ten sposób bardzo przestronną i wygodną kuchnię. W niewielkiej łazience wygospodarowano miejsce na natrysk. Zaraz obok schodów prowadzących na poddasze umieszczono niewielki gabinet. Jego lokalizacja od strony ogrodowej sprawia, że może stac się bardzo przyjemnym i zacisznym miejscem do pracy w domu. A w razie przyjmowania gości świetnie sprawdzi się jako dodatkowa sypialnia. Z prawej strony bryły dostawiony jest garaż, nad którym znajduje się duży taras. Poddasze w domu Beniamin to trzy sypialnie i duża łazienka. Niewielką powierzchnię ostatniego pokoju rekompensuje duży taras nad garażem.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi). Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA130.8 m²
+ Powierzchnia garażu17.4 m²
Powierzchnia zabudowy118.4 m²
Kubatura netto433.1 m³
Powierzchnia dachu159.2 m²
Kąt nachylenia dachu45°
Wysokość budynku8.9 m
Min. wymiary działki dł.16.98 m
Min. wymiary działki szer.21.40 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-03-06 11:37

Witam, Czy można poznać przybliżone koszty budowy tego domu? dziękuję
Witam Projekt Beniamin aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do projektu obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będą dostępne dla projektu szczegółowe rysunki oraz będziemy mogli zlecić przygotowanie wycen kosztorysowych.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-03-04 15:16

Witam, Czy można poznać przybliżone koszty budowy tego domu? dziękuję

Dawid

+

2015-04-14 08:49

Prosze o przesłanie dostepnej bezpłatnej dokumentacji do tego projektu pex24@tlen.pl
Witam Projekt Beniamin aktualnie jest koncepcją - oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do niego wynosi obecnie około 5-6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu projektu będziemy mogli wysłać do niego szczegółowe rysunki oraz zlecić wykonanie kosztorysu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-04-14 07:46

Prosze o przesłanie dostepnej bezpłatnej dokumentacji do tego projektu pex24@tlen.pl

Gość

+

2015-02-09 10:37

Czy można poznać przybliżone koszty budowy tego domu?
Witam Projekt Beniamin aktualnie jest koncepcją - oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do niego wynosi około 5 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu szczegółowej dokumentacji będziemy mogli zlecić opracowanie dla domu wycen kosztorysowych.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×