Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt Astra to dom parterowy z dachem wielospadowym. Projekt domu Astra dedykowany jest 4-5-osobowej rodzinie, poszukującej atrakcyjnego, niepodpiwniczonego domu z garażem dwustanowiskowym. W części dziennej zlokalizowano otwartą kuchnię połączoną z pokojem dziennym poprzez jadalnię. Sypialnie z zaprojektowano w odizolowanej części nocnej. Dodatkowo sypialnia rodziców posiada własną garderobę i łazienkę. W strefie wejściowej znajduje się łazienka, pomieszczenie gospodarcze i garaż. Dostępna wersja projektu z garażem jednostanowiskowym - Alma.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
338 000 zł 231 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
567 000 zł 382 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
113 400 zł 76 400 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA149.3 m²
+ Powierzchnia garażu35.9 m²
Powierzchnia zabudowy252.8 m²
Kubatura netto530.7 m³
Powierzchnia dachu361.7 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.4 m
Min. wymiary działki dł.27.72 m
Min. wymiary działki szer.25.42 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 480 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2016-11-29 20:09

A my już mieszkamy i jesteśmy bardzo zadowoleni z rozkładu tego domu. Nasze zmiany to spiżarnia w kuchni. Nic więcej. Tarasy prezentują się okazale. Pozdrawiam wszystkich. aniadd@interia.pl

Ania

+

2016-02-20 11:30

Witam . Jesteśmy też z Legnicy czy była by możliwość obejrzeć ten domek na żywo ponieważ kupiliśmy też ten projekt i zamierzamy wystartować wiosną . Alakrzyś

alakrzyś

+

2016-02-11 11:03

WitamWprowadzone zmiany za zgodą autora projektu na Naszej budowie:1. Zabudowanie pomieszczenia obok pomieszczenia gospodarczego- pomieszczenie jest bez ogrzewania i świetnie sprawdza się jako spiżarnia.Zimą jest tam około +10 st.2. Zastąpienie okien garażowych oknem dachowym 78/140.- okno jest na połaci dachowej od północy, ale światła daje bardzo dużo. Z początku bałem się , czy jedno wystarczy, ale teraz wiem, że efekt jest bardzo dobry. Zostaje wolna ściana w garażu, gdzie można zamocować różnego rodzajupółki i wieszaki systemowe na narty, rowery itp. Dwa okna przez które może się ktoś włamać mniej...)3. Zamurowanie drzwi z sypialni na taras.- Powody: bezpieczeństwo, intymność i praktyczność.4. Zamontowanie większej bramy garażowej 237/550.- polecam ! Bardzo wygodny i bezpieczny wjazd. Docenią to osoby, które maja limuzyny, lub duże SUVy. Po co całe życie się męczyć i przeciskać...5. Poszerzenie wiatrołapu kosztem holu.- odczuwa się to podczas wizyty gości, gdy na raz przychodzi rodzinka 4osobowa i zaczyna się naraz rozbierać.6. Poszerzenie garderoby kosztem łazienki.- teraz garderoby mają po 250 cm szerokości i jest na styk, a nie należymy do osób które maja nadmiar "szmat". Pomniejszona łazienka w zupełności wystarcza.7. Zabudowanie jednego wejścia do kuchni.- daje to możliwość zabudowanie większej ilości szafek w kuchni, a to w kuchni się zawsze przydaje.8. Zastąpienie komina went. z kuchni odpowiednim kominkami w połaci dachu.9. Przesuniecie drzwi do kotłowni.- daje możliwość zabudowania w kotłowni szafek kuchennych z pralką i suszarką.10. Zamurowanie okna w salonie i powiększenie okien w wykuszu.- daje możliwość ustawienia pod ścianą jakiegoś kredensu.11. Taras od frontu musieliśmy przeprojektować, bo ktoś "mądry" wymyślił w MPZP linie zabudowy 3,5m...!Po raz kolejny podkreślam, ze to bardzo mądry projekt.Sugeruje tylko autorom, aby zrobili dodatkową wersję z nowocześniejszą wizualizacja, to wtedy będzie się jeszcze lepiej sprzedawał. Ta wizualizacja nie wielu może być za słodka- "bajkowa". Wiem po sobie- nie chciałem tego projektu- żona się musiała sporo natrudzić, aby mi przetłumaczyć...)

Tomasz @ Wioletta

+

2016-02-11 08:35

jestesmy juz na etapie posadzek , mamy juz tynki i elektryke, przed nami juz tylko urzadzanie. zdjecia sprzed roku. pozdrawiam

dyzia

+

2015-06-24 07:59

Przesyłam obiecane zdjęcia.
Witam Dziękujemy za zdjęcia i zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie fotograficznym - wystarczy tylko przysłać nam kilka zdjęć domu, jego wnętrz i można wygrać naprawdę ciekawe nagrody. Szczegóły tutaj: http://www.dobredomy.pl/news,konkurs-fotograficzny.html   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×