ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Astra - lustro

NAZWA PROJEKTU
149.30 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
382 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt Astra to dom parterowy z dachem wielospadowym. Projekt domu Astra dedykowany jest 4-5-osobowej rodzinie, poszukującej atrakcyjnego, niepodpiwniczonego domu z garażem dwustanowiskowym. W części dziennej zlokalizowano otwartą kuchnię połączoną z pokojem dziennym poprzez jadalnię. Sypialnie z zaprojektowano w odizolowanej części nocnej. Dodatkowo sypialnia rodziców posiada własną garderobę i łazienkę. W strefie wejściowej znajduje się łazienka, pomieszczenie gospodarcze i garaż. Dostępna wersja projektu z garażem jednostanowiskowym - Alma.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Tomasz Flak
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
338 000 zł 231 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
567 000 zł 382 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
113 400 zł 76 400 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA149.3 m²
+ Powierzchnia garażu35.9 m²
Powierzchnia zabudowy252.8 m²
Kubatura netto530.7 m³
Powierzchnia dachu361.7 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.4 m
Min. wymiary działki dł.27.72 m
Min. wymiary działki szer.25.42 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2016-11-29 20:09

A my już mieszkamy i jesteśmy bardzo zadowoleni z rozkładu tego domu. Nasze zmiany to spiżarnia w kuchni. Nic więcej. Tarasy prezentują się okazale. Pozdrawiam wszystkich. aniadd@interia.pl

Ania

+

2016-02-20 11:30

Witam . Jesteśmy też z Legnicy czy była by możliwość obejrzeć ten domek na żywo ponieważ kupiliśmy też ten projekt i zamierzamy wystartować wiosną . Alakrzyś

alakrzyś

+

2016-02-11 11:03

WitamWprowadzone zmiany za zgodą autora projektu na Naszej budowie:1. Zabudowanie pomieszczenia obok pomieszczenia gospodarczego- pomieszczenie jest bez ogrzewania i świetnie sprawdza się jako spiżarnia.Zimą jest tam około +10 st.2. Zastąpienie okien garażowych oknem dachowym 78/140.- okno jest na połaci dachowej od północy, ale światła daje bardzo dużo. Z początku bałem się , czy jedno wystarczy, ale teraz wiem, że efekt jest bardzo dobry. Zostaje wolna ściana w garażu, gdzie można zamocować różnego rodzajupółki i wieszaki systemowe na narty, rowery itp. Dwa okna przez które może się ktoś włamać mniej...)3. Zamurowanie drzwi z sypialni na taras.- Powody: bezpieczeństwo, intymność i praktyczność.4. Zamontowanie większej bramy garażowej 237/550.- polecam ! Bardzo wygodny i bezpieczny wjazd. Docenią to osoby, które maja limuzyny, lub duże SUVy. Po co całe życie się męczyć i przeciskać...5. Poszerzenie wiatrołapu kosztem holu.- odczuwa się to podczas wizyty gości, gdy na raz przychodzi rodzinka 4osobowa i zaczyna się naraz rozbierać.6. Poszerzenie garderoby kosztem łazienki.- teraz garderoby mają po 250 cm szerokości i jest na styk, a nie należymy do osób które maja nadmiar "szmat". Pomniejszona łazienka w zupełności wystarcza.7. Zabudowanie jednego wejścia do kuchni.- daje to możliwość zabudowanie większej ilości szafek w kuchni, a to w kuchni się zawsze przydaje.8. Zastąpienie komina went. z kuchni odpowiednim kominkami w połaci dachu.9. Przesuniecie drzwi do kotłowni.- daje możliwość zabudowania w kotłowni szafek kuchennych z pralką i suszarką.10. Zamurowanie okna w salonie i powiększenie okien w wykuszu.- daje możliwość ustawienia pod ścianą jakiegoś kredensu.11. Taras od frontu musieliśmy przeprojektować, bo ktoś "mądry" wymyślił w MPZP linie zabudowy 3,5m...!Po raz kolejny podkreślam, ze to bardzo mądry projekt.Sugeruje tylko autorom, aby zrobili dodatkową wersję z nowocześniejszą wizualizacja, to wtedy będzie się jeszcze lepiej sprzedawał. Ta wizualizacja nie wielu może być za słodka- "bajkowa". Wiem po sobie- nie chciałem tego projektu- żona się musiała sporo natrudzić, aby mi przetłumaczyć...)

Tomasz @ Wioletta

+

2016-02-11 08:35

jestesmy juz na etapie posadzek , mamy juz tynki i elektryke, przed nami juz tylko urzadzanie. zdjecia sprzed roku. pozdrawiam

dyzia

+

2015-06-24 07:59

Przesyłam obiecane zdjęcia.
Witam Dziękujemy za zdjęcia i zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie fotograficznym - wystarczy tylko przysłać nam kilka zdjęć domu, jego wnętrz i można wygrać naprawdę ciekawe nagrody. Szczegóły tutaj: http://www.dobredomy.pl/news,konkurs-fotograficzny.html   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×