ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Alabama II to rozległy, wygodny dom parterowy. To, co go wyróżnia już na pierwszy rzut oka, to otwarta, pięknie doświetlona, duża przestrzeń strefy dziennej. Obszerny salon płynie łączy się z wygodną jadalnią i ustawną kuchnią. Tuż przy kuchni zlokalizowano spiżarnię. W strefie wejścia umieszczono garderobę, pralnię i wc. Część nocna domu została umieszczona w prawym skrzydle domu, co zapewni poczucie intymności mieszkańcom. Wspólna łazienka, dwa pokoje i moduł dla Rodziców (sypialnia z osobną garderobą i pralnią) zapewni wygodne życie 4-5-osobowej rodzinie. Projekt dostępny w wersji z innym układem pomieszczeń - Alabama.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
283 000 zł 216 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
451 000 zł 336 000 zł 315 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
41 000 zł 29 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
90 200 zł 67 200 zł 63 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA140.9 m²
+ Powierzchnia garażu35.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.7 m²
Powierzchnia zabudowy240.8 m²
Kubatura netto525.1 m³
Powierzchnia dachu336.3 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.1 m
Min. wymiary działki dł.27.84 m
Min. wymiary działki szer.24.84 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-02-10 17:09

Czy mogę prosić o przysłanie rysunków szczegółowych ? Adres: majasob@interia.pl
Witam Materiały prześlemy w poniedziałek.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-02-10 08:21

Czy mogę prosić o przysłanie rysunków szczegółowych ? Adres: majasob@interia.pl

Maja

+

2018-01-20 16:50

Jestescie w stanie dokumentace dostarczyc w jezyku czeskim i zrealizowac budowe domu ALABAMA II w republice Czeskiej -rejon OSTRAVA,okolica.
Witam Niestety nie. Możemy sprzedać projekt w języku polskim, przygotowany w oparciu o normy i przepisy budowlane obowiązuje w Polsce. Można dokumentację we własnym zakresie dostosować do lokalnych warunków i przetłumaczyć. Na miejscu też należy znaleźć firmę wykonawczą - my nie zajmujemy się budową domów.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-01-20 10:31

Jestescie w stanie dokumentace dostarczyc w jezyku czeskim i zrealizowac budowe domu ALABAMA II w republice Czeskiej -rejon OSTRAVA,okolica.

PaedDr Josef Ferfecki-email-josef.ferfecki@seznam.cz

+

2017-12-25 13:45

roszę o przesłanie szczegółowych rysunków. Dziękuję. Adres: wawliks@tlen.pl
Witam Materiały prześlemy w środę.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×