ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Agis Multi-Comfort

NAZWA PROJEKTU
102.70 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
235 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Agis Multi-Comfort to energooszczędny dom, zaprojektowany we współpracy z firmą Saint-Gobain, w standardzie Multi-Comfort, obejmującym podniesione parametry energetyczne, akustyczne i cieplne. Projekt domu Agis Multi-Comfort to dom o nowoczesnej formie i ciekawej bryle, który spełni oczekiwania 4-5-osobowej rodziny. Projekt Agis Multi-Comfort jest domem parterowym, z dachem dwuspadowym. Część ogólnodostępną obejmuje pokój dzienny, który został przestrzennie połączony z jadalnią. Z częściowo zamkniętej kuchni dostępna jest podręczna spiżarnia. W części prywatnej znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką. W strefie wejściowej znajduje się pomieszczenie gospodarcze (kotłownia) oraz toaleta. Z hallu istnieje możliwość wejścia na obszerny strych schodami schowanymi w stropie.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Małgorzata Dracz
 • Marcin Abramowicz
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
162 000 zł 123 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
320 000 zł 235 000 zł 211 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
15 000 zł 11 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
64 000 zł 47 000 zł 42 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA102.7 m²
Powierzchnia zabudowy162.8 m²
Kubatura netto301.0 m³
Powierzchnia dachu231.6 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.1 m
Min. wymiary działki dł.19.79 m
Min. wymiary działki szer.21.64 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-11-20 09:50

Dziękuję za odpowiedź. Spodobał mi się ten projekt, ale zastanawiam się jeszcze czy można powiększyć ten dom np. do 120m/2 - dodając po jednym metrze od strony salon/kuchnia i po przeciwnej stronie budynku - tak aby zwiększyć powierzchnię salonu do ok. 30m/2 i zwiększyć powierzchnię łazienki i dwóch mniejszych pokoi. Dodam że zastanawiam się nad technologią ścian z keramzytu, ogrzewanie pompa ciepła - czy są jakieś przeciwwskazania? I jeszcze jedno pytanie - czy są dostępne rysunki/rzuty z wymiarami ścian?
Witam ponownie Zaproponowane przez Pana zmiany (wymiary budynku, zmiana technologii budowy domu, pompa ciepła) możliwe są do nienaniesienia na projekt na etapie jego adaptacji, przy współpracy z architektem. Nasza Pracowania oczywiście wyrazi zgodę na ich realizację. Co do szczegółowych rysunków - proszę o podanie adresu mailowego bądź kontakt na adres info@dobredomy. pl - doślemy je Panu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-11-19 14:26

Dziękuję za odpowiedź. Spodobał mi się ten projekt, ale zastanawiam się jeszcze czy można powiększyć ten dom np. do 120m/2 - dodając po jednym metrze od strony salon/kuchnia i po przeciwnej stronie budynku - tak aby zwiększyć powierzchnię salonu do ok. 30m/2 i zwiększyć powierzchnię łazienki i dwóch mniejszych pokoi. Dodam że zastanawiam się nad technologią ścian z keramzytu, ogrzewanie pompa ciepła - czy są jakieś przeciwwskazania? I jeszcze jedno pytanie - czy są dostępne rysunki/rzuty z wymiarami ścian?

Łukasz

+

2015-11-19 09:08

Czym się różni ten projekt, od projektu AGIS? Doszukałem się tylko różnicy w szacunkowej cenie - i to dość sporej... :)
Witam Założeniem technologii Multi Comfort jest to, iż dom ten będzie „niskoenergetyczny” – czyli będzie spełniał warunek zapotrzebowania na energię pierwotną max 50kWh/m2*rok, konieczne jest tu jednak zastosowanie instalacji wentylacji mechanicznej. Przy zastosowaniu dodatkowo odnawialnych źródeł energii ( np. gruntowe wymienniki ciepła, solary itp.) wskaźnik ten może obniżyć się do 30 kWh/m2*rok.  Poza tym ma to być dom komfortowy pod względem termicznym, akustycznym. Powyższe elementy powodują, że wartość tego budynku jest znacznie większa niż budynku wybudowanego w technologii tradycyjnej, oraz będzie on spełniał warunki z wytycznych, jakie mają zacząć obowiązywać w Polsce w 2020r, dotyczące parametrów energetycznych dla domów jednorodzinnych. W dokumentacji projekty te mają różne : - Warstwy wykończenia przegród ( ściany, stropy, podłoga na gruncie, dach, tarasy) - Parametry stolarki - Rodzaj materiałów w instalacjach sanitarnych   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-11-18 14:05

Czym się różni ten projekt, od projektu AGIS? Doszukałem się tylko różnicy w szacunkowej cenie - i to dość sporej... :)

Łukasz

+

2015-03-09 10:39

ile wyniosła by powierzchnia strychu, gdybym chciała go zaadoptować na użytkowe? o ile mniej więcej wzrośnie koszt budowy tego domu wóczas (schody na górę, okna połaciowe itp)? Czy jest możwliwośc wybudowania domu w technoligii thermomur + wentylacja mechaniczna? Ile kosztował by wóczas projekt i ewentualnie wykonanie metodą gospodarczą? Czy w kuchni można zrobić wyspę?
Witam Proszę o skierowanie swojego zapytania bezpośrednio do architektów na adres info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×